Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī pulcē māksliniekus no astoņām valstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rotko centrā sācies lielākais grafikai veltītais notikums Latgales reģionā – 10. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs. Tas notiks no 13. līdz 27. maijam Daugavpilī, pulcējot vienpadsmit māksliniekus no astoņām valstīm. Simpoziju atklās 14. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Kultūras pils izstāžu zālē ar Gunāra Kroļļa izstādi "Visums, mīti un simboli", informēja rīkotāji.

Simpoziju producē biedrība "SIVIA", un jau astoto reizi tas notiek Daugavpils Marka Rotko mākslas centra simpoziju programmā. Savā pastāvēšanas laikā simpozijs kopumā pulcējis vairāk par 100 grafiķiem no vairāk nekā 35 valstīm. 

Šogad dalībnieku pulkā ir vienpadsmit mākslinieki no astoņām valstīm: Tomijs Šneiders (Austrija), Mihaels Šitnigs (Austrija), Inga Heamegi (Igaunija), Lembe Rubena (Igaunija), Vaidots Janulis (Lietuva), Vaiva Kovietaite Trumpe (Lietuva), Elizabete Alsosa Stranda (Norvēģija), Hunge (Mērija) Džana (Ķīna), Šarlote Dorna (Vācija), Roberts Rabejs (Polija), Dana Vasiļjeva (Latvija).

Divu nedēļu programmā paredzētas diskusijas un darbnīcas, kas būs saistošas gan mākslas mīļotājiem, gan jomas speciālistiem. Simpozija izskaņā jau tradicionāli tiks atklāta formā daudzveidīga un saturiski piepildīta izstāde un izdots katalogs.

Simpozija atklāšana notiks Daugavpils Kultūras pils izstāžu zālē 14. maijā plkst. 15.00 ar Gunāra Kroļļa izstādi "Visums, mīti un simboli" no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas. Ekspozīcija ir veltījums māksliniekam šovasar gaidāmajā dzīves jubilejā. Kā norādīja izstādes veidotāji, tā iezīmē grafikas vecmeistara radošā mūža garumā gūtos iespaidus, lokāli ieraudzītos un cituviet sajustos, visdažādākajās reliģijās un kultūrās balstītos atklājumus – visu plašo un bagāto tēmu loku, kura ietvarā viņš ir domājis un radījis. 

Gunāra Kroļļa izstāžu pieredze Latvijas grafiķu saimē ir viena no ilgākajām. Kopš pirmās izstādes 1956. gadā viņš ir īstenojis simtiem izstāžu projektu Latvijā un ārvalstīs (Eiropā, ASV un Tuvajos Austrumos), kā arī rīkojis vairākas ģimenes izstādes (kopā ar Izabellu Krolli un Ingunu Krolli‑Irbi). Viņa mākslas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, citu Latvijas lielāko muzeju, Tretjakova mākslas galerijas un Puškina mākslas muzeja krājumos, kā arī daudzās privātkolekcijās Latvijā un citur pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti