Gleznotāja Maija Tabaka reiz nosaukusi Andri Grinbergu par vienu no “lielākajiem sabiedrības bīdītājiem, kurš ar savām oriģināli ekstravagantajām idejām ir iespaidojis veselus sabiedrības slāņus". Fotogrāfs Andrejs Grants, iespaidots no Andra Grinberga radošajiem meklējumiem, fotografēties viņam piedāvāja 1980.gadu sākumā.
"Andris vienmēr ir uz skatuves! Un redz sevi arī no malas, un kā fotogrāfam man tas bija vieglāk, jo lielā mērā kadra režisors ir viņš pats," saka fotogrāfs Andrejs Grants.
Andrejs sekot Andra Grinberga un viņa radošo sekotāju gaitām sāka laikā, kad domāt un izskatīties atšķirīgi Latvijā skaitījās drosmīgi.
"Fons bija salīdzinoši ļoti pelēcīgs daudzās nozīmēs, un Andris un viņa loks, tās bija tādas personības, kuras uz tās pelēcības ļoti izcēlās," turpina Andrejs Grants. "Būt tādam kā Andrim, kurš dzīvo savu dzīvi un dzīvo tā, kā viņš grib, bija lielāks izaicinājums nekā tagad. Viņš ir inspirētājs, viņš ir provokators, režisors. Daudz epitetu var minēt. Bet galvenais, ka viņš atraisa ar savu attieksmi pret dzīvi, tādu neartikulētu, neordināru, viņš arī atraisa apkārtējos."
Vasaras mājas izstāžu sērija “Ārup. Andris Grinbergs”, kurās ar savām vīzijām par Andri Grinbergu piedalīsies latviešu mākslinieki un tiks rādīta Andra Grinberga filmu triloģijas noslēdzošā daļa “Time”, turpināsies līdz augusta beigām.