Fonda «Mākslai vajag telpu» jaunā izstāžu sērija būs veltīta Andrim Grinbergam

Šīgada izstāžu sērija fonda "Mākslai vajag telpu" vasaras mājā Kalnciema ielā būs veltīta Andrim Grinbergam - vienam no Latvijas laikmetīgās mākslas patriarhiem.

Andris Grinbergs (1946) ir laikmeta ikona vai kā precīzi savulaik formulējusi Maija Tabaka: "Andris ir viens no lielākajiem sabiedrības bīdītājiem. Dinamiķis. Ar savām oriģināli ekstravagantajām idejām viņš ir masveidā iespaidojis veselus sabiedrības slāņus. Mirdzošs, enerģisks, dullām un trakām domām. Ārkārtīgi skaists cilvēks. Arī fiziski. Viņa mākslas veids ir “dzīvās bildes”. Ideju ģenerators, sabiedrības zvaigzne...”

Kamēr Grinberga daiļrade vēl nav apkopota un monogrāfija par viņu tikai top, fonda “Mākslai vajag telpu” vasaras mājā norisināsies izstāžu sērija ar virsrakstu "Ārup. Andris Grinbergs", kas aktualizēs un interpretēs mākslinieka daiļradi. Izstāžu sērijas kuratore ir arī topošās monogrāfijas par Andri Grinbergu autore Ieva Kalniņa.

Šogad fonds izveidojis vēl nebijušu sadarbību ar fotogrāfu un modes mākslinieku Bruno Birmani, kurš visas vasaras garumā rūpēsies par mākslinieka un vasaras mājas goda viesa Andra Grinberga vizuālo tēlu, tādējādi viņa klātbūtnei izstādēs un notikumos, kļūstot par neatkarīgu, bet papildinošu mākslas performanci.

Laikā no 15. jūnija fonda "Mākslai vajag telpu" vasaras mājā norisināsies izstādes, izrādes un performances, kurās piedalīsies dzejniece Ināra Eglīte, mākslinieki Andris Eglītis, Andrejs Grants, Ivars Grāvlejs, Helēna Heinrihsone.

Savukārt vasaras mājas sezonas noslēgumā – no 31. augusta līdz 10. septembrim radošu sarunu – izstādes un pasākumu formā, veltītu Andra Grinberga daiļradei, vadīs kurators Kaspars Vanags.

Visu vasaras sezonu "Mākslai vajag telpu" vasaras mājā būs atvērta arī Andra Grinberga istaba, kurā būs skatāma Andra Grinberga filmu triloģijas noslēdzošā daļa “Time” (2015, kamera un montāža – Renārs Horsts). Arī šovasar visi pasākumi radošajā telpā norisināsies bez maksas.

Fonda "Mākslai vajag telpu" vasaras māja rūpnīcas "Melodija" teritorijā, Kalnciema ielā 36/38 ir radošā telpa, kas kalpo par platformu dažādām mākslas norisēm – izstādēm, autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm, izrādēm un radošām darbnīcām.

2015. gadā "Mākslai vajag telpu" projekta "#Džemmai90" uzmanības centrā bija izcilā latviešu māksliniece Džemma Skulme un viņas daiļrades aktualizēšana 90 gadu jubilejā, savukārt pagājušogad projekts godināja vienu no latviešu laikmetīgās mākslas stūrakmeņiem - Ilmāru Blumbergu, par projekta nosaukumu kļūstot vārdkopai "#Blumbergs. Bezgalība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti