Ceļu pie lasītājiem sāk filosofa Igora Šuvajeva eseju krājums «Marginālijas»

Iznāk filosofa Igora Šuvajeva eseju krājums "Marginālijas", informē izdevniecības "Neputns" pārstāvji. Krājuma literārais redaktors un korektors ir Arturs Hansons. Sērijas dizaina autore – Anna Aizsilniece.

Turpinot kulturvēsturei veltīto eseju sēriju, izdots latviešu filosofa Igora Šuvajeva jaunāko eseju krājums "Marginālijas". "Grāmatā iekļautas 10 esejas, kuru caurviju ideja ir ģenealoģiska un arheoloģiska tagadnes vēstures iezīmēšana. Īpaši uzsvērtas ir mūsdienu biopolitiskās norises, kas iekļaujas it kā marginālos fenomenos. Vienlaikus tas ļauj parādīt, kā šķietami mazsvarīgas norises savijas tagadnē nozīmīgos fenomenos," par darbu teic izdevēji.

Grāmatā aplūkots: "jaunās pasaules" tapšana – vēsturiskā Jaunā pasaule un tās veidošana 20. gadsimtā; modernā biopolitika un nekropolitika kā tās sastāvdaļa; dažādās vēstures, kritiskā vēsture un kristietības nozīme (Nīčes gadījums); "dzīves reformēšana", "krievu kosmisms" un mūsdienu atbalsis; Valters Benjamins, viņa idejas un uzturēšanās Rīgā; Mildas Palēvičas idejiskie meklējumi un vēsturiskais novietojums; pasaules mājīgošanas iespējas; Džuzepes Tomazi di Lampedūzas risinājums un saikne ar Latviju.

"Krājums vedina pārdomāt dažādos kultūras fenomenus un mūsdienīgās eksistences, un politiskās tehnoloģijas. Vienlaikus grāmata ļauj apzināties līdz šim neapzinātās mūsdienu norises un pievērš uzmanību Latvijas kultūras vēsturē novārtā atstātām personām un lielumiem. Grāmata ir ne tikai filosofiski vēsturiska rekonstrukcija, tā varētu rosināt diskusijas par Latvijā pastāvošo atbilstīgo fenomenu apjēgsmi, izpēti un turpmāko rīcību," uzsver izdevēji.

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti