Izdota Jāņa Joņeva dokumentāli poētiska prozas grāmata «Pazudis»

Iznāk Jāņa Joņeva dokumentāli poētiskā prozas grāmata "Pazudis", informē izdevniecības "Neputns" pārstāvji. Grāmatas literārais redaktors ir Raimonds Ķirķis, dizaina autors – Mareks Hofmanis.

"Grāmatas "Pazudis" vizuālā vēstījuma pamatā ir uz ielas atrastu pazudušu dzīvnieku sludinājumi, kurus autors papildina ar kodolīgiem un uz māksliniecisku vispārinājumu tendētiem komentāriem. Autors pēta pilsētvidē izvietotos sludinājumus, kas vēsta par pazudušiem dzīvniekiem. Šie sludinājumi ir emocionāla un žanriski interesanta komunikācijas forma, kur atrodams gan aizkustinošais, gan jautrais, gan vēl daudz vairāk, ko autors arī cenšas atklāt," darbu raksturo izdevēji. ""Pazudis" ir ilustrēts stāsts par nesavtīgu mīlestību, par cilvēku attiecībām ar dzīvniekiem un pilsētvidi, kur privātais top publisks. Grāmata "Pazudis" ir neparasts un suģestējošs papildinājums latviešu konceptuālās literatūras tradīcijai."

Par grāmatas māksliniecisko ieceri autors stāsta: "Bet kāpēc, kas gan tāds interesants pazudušos dzīvniekos un cilvēku bēdās? Ja neesi redzējis aprakstīto bēgli – staigā tālāk. Nē, paskatieties, tur ir ierakstīta pasaules vēsture. Vispirms mani piesaistīja attēli. Visos šajos pazudušajos purnos man rādījās kaut kas ļoti būtisks. Kāds, neatceros, kurš, stāstīja par fotoportretiem, kur cilvēks redzams kopā ar dzīvnieku. Sibīrijas bērns ar suni vai Hemingvejs ar kaķi, vienalga. Cilvēks vienmēr ir cilvēks, smaida, pozē mazliet. Bet dzīvnieka acis ir tās, kurās saskatāma pati situācijas esence. Tur ir pašas eksistences ainava, bez vērtējuma, bez izlikšanās. Kopš es šo izlasīju, es to tiešām redzu visās fotogrāfijās ar dzīvniekiem (un nebūt ne vienmēr tā esence ir dziļa vai traģiska). Pēc tam izrādījās, ka cilvēku pat nevajag, tas būtiskais tāpat ir saskatāms. Dzīvnieka portrets kļūst jo daudzslāņaināks un noslēpumaināks ar pazušanas faktu. Nekustīgais attēls, izrādās, spēj mainīties."

Grāmatas izdevēji arī norāda, ka tās "primārā mērķauditorija ir eksperimentālās literatūras lasītāji, tomēr tās emocionāli atvērtais raksturs to padara pieejamu arī plašākai auditorijai, kam konceptuālā literatūra ir šķitusi nepieejama."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti