Mūžībā devies rakstnieks un politiķis Vilis Seleckis

Svētdien, 4. jūnijā, 72 gadu vecumā nomiris pedagogs, publicists, rakstnieks, sabiedriskais darbinieks un politiķis, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts un Tukuma novada Goda pilsonis Vilis Seleckis, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Seleckis dzimis Bērzgales pagastā 1950. gada 6. oktobrī, studējis Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, strādājis par Dundagas vidusskolas vēstures skolotāju, bijis Stendes astoņgadīgās skolas direktors un Valdemārpils vidusskolas direktors, bet pēc tam  viņa ceļš vedis uz Tukumu, kur no 1983. līdz 1987. gadam bijis Tukuma 2. vidusskolas direktors.

Visu mūžu Seleckis bijis aktīvs sabiedriskais darbinieks – laikraksta "Skolotāju Avīze" un "Tukuma Ziņotājs" redaktors, Latvijas izglītības biedrības vadītājs, biedrības "4. maija Deklarācijas klubs" valdes loceklis, Latvijas Tautas frontes Tukuma nodaļas pirmais vadītājs un Latvijas Augstākās Padomes deputāts, kurš nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Seleckis ir Tukuma novada Goda pilsonis, viņš aktīvi iesaistījās un plašā kontekstā analizēja dažādas sabiedriskās norises Latvijā un citviet pasaulē. Arī pēc Augstākās Padomes darbības beigām viņš aktīvi turpināja darboties politikā.

Seleckis lasītājiem nodevis vairāk nekā desmit grāmatu un bijis aktīvs biedrības "Tukuma Literātu apvienība" biedrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti