„Mēs nevaram aptvert, kā mēs jūtamies, jo tas laiks ir pagājis tik dinamiski, tik strauji, tik notikumiem bagāts. Es varu teikt, ka šajos īsajos trijos gados ir izdarīts ļoti liels darbs," saka Vidzemes koncertzāles “Cēsis” programmu direktore Inese Zagorska.
Zagorska domā, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs zina, kas ir Cēsu koncertzāle, bet ļoti daudzi simti ir bijuši Cēsu koncertzālē.
„Mēs šajos trijos gados esam spējuši izveidot savu Cēsu koncertzāles auditoriju, publiku. To mēs tagad, pēc trijiem gadiem, ļoti labi redzam un jūtam,” uzsver koncertzāles programmu direktore.
„Domāju, ka Cēsu koncertzāle ir ielikusi savu vārdu – skaistu vārdu Latvijas kultūras kartē, un patiesībā mēs esam ļoti apmierināti, kā notiek darbs un kā skan Cēsu koncertzāles vārds,” turpina Zagorska, skaidrojot, ka tīri tehniski koncertzāle monitorē savu publiku caur biļešu izplatītājiem - „Biļešu paradīzi”. No tā redzams, ka koncertzāli apmeklē vidzemnieki, cilvēki no tuvākajām pilsētām, kā arī rīdzinieki.
Kā nākamo soli koncertzāles attīstībā Zagorska redz Eiropas publikas ieinteresēšanu.
„Mēs, protams, gribētu, lai Cēsu koncertzāle ieiet Eiropas koncertzāļu tīklā un būtu konkurētspējīga ar Eiropas koncertzālēm, un lai blakus Elbas filharmonijai skanētu arī Cēsu koncertzāle. Mazliet mazāki mēs esam, bet tas nekas, - mēs esam konkurētspējīgi,” ir pārliecināta Zagorska.
Jau vēstīts, ka svinīgā Vidzemes koncertzāles „Cēsis” atklāšana notika 2014.gada maija beigās ar klasiskās mūzikas koncertu. Svētku programmā bija iekļauti ar Cēsīm un Vidzemi saistītu komponistu darbi. Apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt Alfrēda Kalniņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Kristapa Pētersona, Santas Bušas, Emīla Dārziņa un Pētera Vaska mūziku.