Valsts prezidents aicina apmeklēt muzejus: Izmantosim katru iespēju, lai atbalstītu mūsu kultūru

“Šajā laikā mēs katrs varam darīt kaut nedaudz, lai, apmeklējot tik dažādos un daudzveidīgos muzejus visos Latvijas novados, ar savu viesošanos atbalstītu to darbību,” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits, aicinot apceļot un izzināt Latviju.

Prezidenta kancelejā informēja, ka trešdien, 27. maijā, Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti dosies uz Rundāles pili, lai tiktos ar muzeja darbiniekiem un apskatītu aktuālo ekspozīciju, kā arī lai pils Rožu dārzā iestādītu rozes stādu. Savukārt piektdien, 29. maijā, Valsts prezidents ar dzīvesbiedri apmeklēs Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijas apceļošana un izzināšana dos gandarījumu un dziļākas zināšanas par mūsu vēsturi, zemi un valsti.

Ievērosim ierobežojumus, bet izmantosim katru iespēju, lai atbalstītu mūsu kultūru,” aicināja Valsts prezidents.

Rundāles pils apmeklējuma laikā Egils Levits un Andra Levite tiksies ar Rundāles pils direktori Lauru Lūsi, muzeja ilggadējo “dvēseli”, mākslas vēsturnieku un gleznotāju Imantu Lancmani un Rundāles pils Mākslas pētniecības nodaļas galveno speciālisti, izstāžu kuratori Laumu Lancmani. Tāpat Valsts prezidents ar dzīvesbiedri aplūkos pils pamatekspozīciju un izstādi “No gotikas līdz jūgendstilam”, pils Rožu dārzā iestādīs selekcionāres Dzidras Riekstas rozes stādu “Marga” un apskatīs Rundāles pils dārzu.

Apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Valsts prezidents ar dzīvesbiedri apskatīs Ērika Apaļā mākslas izstādi “Ģimene”.

KONTEKSTS: 

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti