Sarunu festivāls «Lampa» šogad notiks gan klātienē Cēsīs, gan attālināti

Izkliedēti, tomēr klātienē Cēsu pilsētvidē – Vienības laukumā, Maija parkā, Rožu laukumā, Pils laukumā, Ruckas parkā un citur, tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā 20. un 21. augustā notiks septītais sarunu festivāls “Lampa”, informēja organizatori.

20. jūlijā tiks izziņota festivāla programma, kurā šogad iekļauti teju 200 pasākumi par sabiedrībā aktuālām tēmām. Vienlaikus festivāla rīkotāji aicina parūpēties par digitālo Covid-19 sertifikātu, lai “Lampas” sarunas varētu piedzīvot klātienē.

“Šis festivāls būs atšķirīgs no iepriekšējiem, apgūstot gan jaunu – daļēji attālinātu – formātu, gan jaunas festivāla norises vietas.

“Lampas” komanda ļoti priecājas, ka festivāla pasākumi atkal varēs notikt klātienē, jo visvērtīgākās tomēr ir tās sarunas, kas norisinās, sarunu biedriem esot kopā un ieskatoties viens otram acīs. Tiesa, lai tas vispār varētu notikt un festivālu drīkstētu apmeklēt vairāk par 1000 cilvēku, mēs ceram uz apmeklētāju atbildību un sapratni, “Lampas” klātienes pasākumos rūpīgi ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus,” uzsvēra festivāla direktore Ieva Morica.

Šogad “Lampas” apmeklējums klātienē būs iespējams, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi, līdz ar to klātienē festivāls šogad būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma. Toties festivāla norisei būs iespējams sekot līdzi jebkur, vērojot diskusijas tiešraidē vai pievienojoties domubiedriem “Lampas” kopā skatīšanās vietās. Tās būs gan bibliotēkas un kultūras nami, gan koprades telpas un kafejnīcas visā Latvijā – no Alojas līdz Dundagai. Pilns kopā skatīšanās vietu saraksts būs pieejams līdz ar programmas izziņošanu 20. jūlijā.

“Lai cik ļoti mēs vēlētos klātienē uzņemt visus apmeklētājus, arī tos, kuri var uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, pasākuma formāts un valstī spēkā esošie drošības noteikumi diemžēl to nepieļauj. “Lampas” specifiskais formāts neļauj nodrošināt personalizētas sēdvietas visiem apmeklētājiem, turklāt, uzņemot arī testētos dalībniekus, klātienes apmeklējuma iespēja būtu atļauta ļoti ierobežotam cilvēku skaitam. Tāpēc šī ir vienīgā iespēja “Lampai” šogad notikt arī klātienē, bet

esam parūpējušies, lai festivāla pasākumi būtu pieejami ikvienam, tos baudot jebkurā sev ērtā vietā attālināti.

“Lampa” bija, ir un būs visiem pieejama bez maksas!” atgādināja Ieva Morica.

Tāpat “Lampas” komanda aicina pievienoties brīvprātīgos, lai nodrošinātu festivāla norisi. Pavisam vajadzīgs vairāk nekā 100 brīvprātīgo, tāpēc festivāla rīkotāji aicina interesentus, jo īpaši Cēsu un apkaimes iedzīvotājus, pieteikties līdz 14. jūlijam. Par brīvprātīgo var kļūt ikviens interesents, kuram ir vismaz 16 gadu. Lai pienācīgi plānotu un organizētu komandas drošību pasākuma laikā, visiem festivāla brīvprātīgajiem jābūt vakcinētiem vai pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojušiem Covid-19.

Par sarunu festivālu “Lampa”

Sarunu festivāls “Lampa” ir vieta brīvai un cieņpilnai domu apmaiņai, vērtīgām sarunām, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt