Paplašina VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas atbalsta pretendentu loku

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Radošo personu nodarbinātības programma” nolikumā tiks mainīti pieteikšanās kritēriji – programmas kontekstā pie ienākumiem, kas gūti ārkārtējās situācijas laikā, netiks skatīti ienākumi no autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām, kā arī VID administrētie dīkstāves pabalsti.

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 14. jūlija sēdē lēma paplašināt pretendentu loku, kuri var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Radošo personu nodarbinātības programma”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Valsts kultūrkapitāla fonds precizēs mērķprogrammas nolikumu, nosakot, ka atbalstam kvalificējas personas, kuru vidējie mēneša ienākumi no saimnieciskās darbības, izņemot ienākumus no autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām, pirms nodokļu nomaksas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. maijam nav bijuši lielāki par 538 eiro mēnesī, tādējādi nodrošinot atbalsta saņemšanas iespējas ekonomiski aktīvajām pašnodarbinātajām radošajām personām, kuru ienākumi no saimnieciskās darbības ārkārtējās situācijas laikā ir būtiski samazinājušies, tostarp pašnodarbinātām radošām personām, kas saņēma dīkstāves pabalstu, ņemot vērā, ka dīkstāves pabalsts nav uzskatāms kā ienākums no saimnieciskās darbības.

Ministrijā norādīja, ka mērķprogrammā laika posmā no 18. jūnija līdz 5. jūlijam tika saņemts būtiski mazāk pieteikumu, nekā plānots, tādēļ VKKF lēma pagarināt pieteikumu iesniegšanas termiņu līdz šī gada 31. jūlijam; vienlaikus KM virzot valdībā izmaiņas mērķprogrammas kvalifikācijas kritērijos.

Kā skaidroja ministrijā – konkursa noteikumos pie saimnieciskās darbības ieņēmumiem pieskaitot arī autoratlīdzību maksājumus no autortiesību un blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām un VID administrētos dīkstāves pabalstus, mērķprogrammā kvalificējās tikai tās individuāli nodarbinātās radošās personas, kuras ekonomiski ir mazaktīvas, vienlaikus neļaujot pieteikties tām, kurām radošā darbība ir pamata ieņēmumu avots un kuru ienākumi, daļēji saglabājoties ierobežojumiem kultūras pasākumu norisei, nav būtiski uzlabojušies, un kuras ir mērķprogrammas galvenā mērķauditorija.

Radošo personu nodarbinātības programma

VKKF mērķprogramma “Radošo personu nodarbinātības programma” izveidota pēc KM iniciatīvas, lai mazinātu Covid-19 negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, tajā strādājošajām radošajām personām.

Mērķprogramma finansē radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kuras ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē (radošām personām), kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, un veicina līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Mērķprogrammas konkursā radošā persona saņems vienreizēju līdzekļu piešķīrumu 1 614 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas radošā darba veikšanai laikā no 2020. gada 1. jūlija līdz 2020. gada 30. septembrim.

Mērķprogrammas līdzekļus piešķir konkursa kārtībā; mērķprogrammas kopējais finansējums ir 1 936 000 eiro. Gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniedz mērķprogrammā pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirts pieteikumu iesniegšanas secībā.

KONTEKSTS:

Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai investīcijām kultūrā tika lemts piešķirt 32 miljonus eiro: 10,6 miljonus eiro Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs un radošo personu atbalstam; 10,4 miljonus eiro modernizācijas pasākumiem kultūras nozarē – valsts pasūtījumiem jaunu kultūras vērtību radīšanā, kā arī 11 miljonus eiro kultūras infrastruktūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti