Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Labdien un sveiki! Alfrēds Jaunušans

Atjaunota Mellužu estrāde

Jūrmalā atjaunota Mellužu estrāde

Jūrmalā atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde, informē Jūrmalas pilsētas dome.

Mellužu brīvdabas estrāde ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir viena no divām akustiskajām koka gliemežnīcas formas estrādēm visā Baltijas reģionā, kas saglabājusies kopš pagājušā gadsimta līdz mūsu dienām. Otra atrodas Igaunijā - Sāmsalā, Kuresārē.

Mellužu parkā atjaunotas estrādes kompleksa būves un labiekārtota parka teritorija. Sākotnējā izskatā ir atjaunota koka estrādes būve. Saglabājot tās oriģinālo veidolu, restaurētas koka detaļas, bojātās ir aizstātas ar analogām jaunām. Skatītāju sēdvietu izvietojums ir veidots atbilstīgi vēsturiskajam koncertdārza iekārtojumam, kopumā izveidotas 625 sēdvietas. Pie estrādes ēkas ir atjaunotas vēsturiskās vīteņaugu sienas un uzstādīti karogu masti.

Estrādes kompleksā ietilpst arī bārs jeb Piena paviljons - veco ēku sliktā tehniskā stāvokļa dēļ nācās nojaukt un tās vietā, ņemot par pamatu paviljona vēsturisko veidolu, ir uzcelta jauna ēka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti