Sadaļas Sadaļas

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludinājušas pieteikšanos ikgadējai Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvai. Valodu balvas mērķis ir novērtēt izcilību, sasniegumus un individuālu ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Saskaņā ar Valodu balvas nolikumu, balvai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, pētījumus, valodu apguves projektus (tai skaitā žurnālistikas pārraidi, rakstu vai raidījumu par valodas veicināšanu). Aicināti pieteikties valodu skolotāji, pasniedzēji, pētnieki, žurnālisti un valodu apguves projektu organizētāji. Balvai var tikt nominētas gan atsevišķas personas, gan institūcijas par ieguldījumu latviešu un igauņu valodas popularizēšanā 2020. gadā.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi. Konkursa žūriju veidos Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī abu valstu literatūras un valodu eksperti. Balvas ieguvēju paziņos Igaunijas un Latvijas ārlietu ministri.

Valodu balva tiks pasniegta jau 12. reizi. Iepriekšējos gados Valodu balvu saņēmuši – Maima Grīnberga (2009, 2012), Guntars Godiņš (2010, 2013, 2018), Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun) (2011), Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra.

Pieteikumus Valodu balvas konkursam par sasniegumiem 2020. gadā var iesūtīt līdz 2021. gada 6. aprīlim. Informācija par pieteikšanos pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt