Atsāk #Ēkultūra piedāvājumu – aicina kultūru baudīt virtuāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Kultūras ministrija (KM) un tās iestādes no 9. novembra atsāk piedāvāt vienuviet apkopota un atjaunota #Ēkultūra resursa izmantošanu, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot, informēja KM pārstāvji.

Vienuviet informācija par #Ēkultūra digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem ir atrodama KM tīmekļvietnē.

Katrs kampaņas dalībnieks par piedāvājumu informēs savos sociālo mediju profilos; mirkļbirkas #Ēkultūra lietojums palīdzēs iedzīvotājiem vieglāk atrast informāciju par visu kampaņas ietvarā piedāvāto.

Starp jaunumiem #Ēkultūra izceļams novembra jubilārs – Dailes teātris, kurš šomēnes atvērs savas aizkulises digitāli. Sadarbībā ar portālu “Delfi” tiek gatavotas rakstu sērijas “Dailes teātrim 100,” kurās skatītājiem tiks atklāta ikdienā neredzamā teātra daļa, stāstot par teātra kultūru un radīšanas procesu. Savukārt no 19. novembra teātra tīmekļvietnē virtuāli varēs izstaigāt kostīmu izstādi “Tuvāk kailumam,” kurā būs iekļauti 40 teātra izrāžu kostīmi – gan vēsturiskie, gan mūsdienu.

Jaunais Rīgas teātris (JRT) no 27. novembra tiešsaistē piedāvās šovasar filmēto daudzsēriju mākslas filmu “Aģentūra”, ko būs iespējams skatīties no jebkuras ierīces sev ērtā laikā visā pasaulē. Tas ir maksas piedāvājums – iespēja baudīt JRT aktieru sniegumu tuvplānā savās mājās, visas ģimenes lokā 10 stundu garumā (divu teātra biļešu cenā 50 eiro, savukārt, iegādājoties iepriekšpārdošanā 20.–26. novembrī – 40 eiro).

Īpašu piedāvājumu skolēniem sagatavojis Latvijas Nacionālais teātris valsts svētku laikā, no 16. līdz 26. novembrim, piedāvājot digitālu izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, kas iekļauta programmā “Latvijas skolas soma.”

Līdz novembra beigām pieejama teātra trupas “Kvadrifrons” interaktīvā klausāmizrāde “Rolanda dziesma”, kas nominēta 2019./2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā "Gada notikums digitālajā vidē." Izrāde ir klausāma pa telefonu, un to iespējams darīt jebkurā paša izvēlētā vietā un laikā, iegādājoties biļeti un līdz ar to – individuālu pieejas kodu – teātra trupas tīmekļvietnē.

Ievērojami papildināts virtuāli pieejamais klasiskās mūzikas koncertu klāsts – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izveidojis “LNSO digitālo koncertzāli”. Noteiktos datumos LNSO “Youtube” vietnē ikvienam bez maksas būs iespēja baudīt līdz šim neredzētus LNSO koncertu videoierakstus.

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mājaslapā skatāms koncertinterviju cikls “Tuvāk”, izglītojošs koncerts bērniem un koncertsaruna “Mūzika kultūrvēstures telpā,” tāpat papildināts orķestra piedāvājums vietnē Replay.lv un Latvijas Radio 3 “Klasika” arhīvos.

Lai arī muzeji ārkārtējās situācijas laikā atvērti arī klātienes apmeklējumiem, arī šajā jomā papildināts #Ēkultūra virtuālais piedāvājums. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs digitālajā piedāvājumā iekļāvis audio un video stāstus par mākslu, kā arī daļu no mākslas darbu “zelta fonda,” kas glabājas LNMM, savukārt Rundāles pils muzejs #Ēkultūra resursu krātuvi papildinājis ar īsfilmām par mākslas stiliem un muzeja tīmekļvietnē apskatāmajiem digitalizētajiem krājuma priekšmetiem.

Amatierkolektīviem pieejami Latvijas Nacionālā kultūras centra ekspertu padomi attālinātajai darbībai kultūras mantojuma, lietišķās mākslas un tautas mūzikas jomās.

Pirmoreiz informatīvā kampaņa #Ēkultūra tika organizēta šopavasar, Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā, sākot no 16. marta.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Novembrī Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Tai skaitā līdz 6. decembrim tiek atcelti un aizliegti visi klātienē notiekošie publiskie kultūras pasākumi. Darbu, atsakoties no pasākumu organizēšanas, varēs turpināt muzeji, bibliotēkas, kultūras centri un citas kultūrvietas ierobežotā darba laikā – no pulksten 06:00 līdz plkst. 20:00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti