Videofilmas «Ziedoņa Kurzemīte: «Kā tur dzīvo!»» aizkadri

Ceturtdien, 16. februārī, plkst. 21.45 LTV1 ēterā būs skatāma dzejnieka Valta Ernštreita, režisores Maijas Smildziņas un žurnālistes Ilzes Strengas veidotās videofilmas “Ziedoņa Kurzemīte: “Kā tur dzīvo!” otrās daļas pirmizrāde. Lsm.lv piedāvā ekskluzīvus videofilmas aizkadrus.

1.stāsts. Ziedoņa skolotājas sveikšana un dzīve internātā

Dzejnieka Imanta Ziedoņa Tukuma vidusskolas klases audzinātājas Gundegas Reines 89.dzimšanas diena. Jubilejā sveic bijušie audzēkņi - dzejnieka Imanta Ziedoņa klasesbiedri un skolasbiedri.

Ārsta un diplomāta Georga Andrejeva stāsts par klasesbiedru Imantu Ziedoni.

Dzejnieka stāsts par dzīvi internātā.

2.stāsts. Draudzība ar Pēteri Upīti

Dzejnieka Imanta Ziedoņa radošā draudzība ar selekcionāru Pēteri Upīti. Kā pazuda Ziedoņa nepabeigtais romāns par Pēteri Upīti “Vērsis” .

Kurzemītes apceļotāja, dzejnieka un lībiešu valodas pētnieka Valta Ernštreita atklājumi Pētera Upīša arhīvā.

Imanta Ziedoņa fantāzijas par Dobeles ceriņu dārzu.

3.stāsts. Ceļš un Lībiešu krasts

Ziedoņa Kurzemītes apceļotāja, dzejnieka un lībiešu valodas pētnieka Valta Ernštreita stāsts par Lībiešu krastu un dzejnieku Frici Dziesmu. Šaursliežu dzelzceļa pēdu meklēšana.

Dzejnieka Imanta Ziedoņa pārdomas par ceļa ideju.

4.stāsts. Cilvēka dzīve burzmā un senas liecības

Ziedoņa "Kurzemītē" satiktās Intas stāsts par senu mājvietu Cērkstes pagastā, upurakmeni, dižkokiem. Senās mājvietas saimnieces  dzīves atziņas, veidojot savu sētu, stādot parku un iekopjot ainavu.

Dzejnieka Imanta Ziedoņa saruna ar sievu Ausmu Kantāni par cilvēku dzīvi burzmā.

5.stāsts. Janševsku dzimtas salidojums

Janševsku dzimtas salidojums - dzejnieka Imanta Ziedoņa mammas Annas dzimtas zara pirmā tikšanās Kolkā 2015.gadā.

Jau vēstīts, ka savā ceļojumā Valts Ernštreits satika Ziedoņa “Kurzemītes” noslēpumaino Unigundi, kā arī stipro un ar latvisko pašapziņu apveltīto kolhoza “Jaunais komunārs” priekšsēdētāju Jāni Blūmu, kurš muguru nav liecis nevienai varai un stalti savu gara stāju tur vēl šodien. Dzejnieka Imanta Ziedoņa māsa Anita Bumbure filmas veidotājus aizveda uz Enguri – “Kurzemītē” aprakstīto dzejnieka pamatskolas gadu vietu un baznīcu, kur Ziedonis iesvētīts. Tur dzejnieks Valts Ernštreits iestādīja Pētera Upīša selekcionēto ceriņu “Imants Ziedonis”.

Ar selekcionāru Upīti dzejniekam Ziedonim bija smalka saprašanās – stāsti par šīm divām lielajām personībām būs arī videofilmā. Videofilmas veidotāju ceļš vedīs arī uz Ziedoņa ķiršu dārzu Tukumā un cilvēkiem, kuri uztur Ziedoņa radošo garu arī šodien, uz līvu krastu, pa kuru kājām gāja arī dzejnieks. Cilvēku stāstos ienāks piedzīvojuma gars, kas tik ļoti patika arī Ziedonim.

Videofilmu veidojuši dzejnieks un lībiešu valodas pētnieks Valts Ernštreits, režisore Maija Smildziņa, žurnāliste Ilze Strenga, operatori Aivars Cāns, Ņikita Korņevs, Oto Ailts, Jānis Rēdlihs, montāžas režisors Jānis Rēdlihs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt