Riga IFF - ekskluzīva iespēja satikt ievērojamus režisorus un aktierus

Ceturtdien, 17. oktobrī, sāksies sestais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas pulcēs vairākus simtus starptautisko kino profesionāļu, kuri lasīs lekcijas, piedalīsies diskusijās un vērtēs konkursu filmas. Vairāku filmu seansu noslēgumā režisori un aktieri ieradīsies uz sarunu ar skatītājiem, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji.

Tā ir gan lielāko starptautisko festivālu, gan Riga IFF tradīcija – ļaut skatītājam par nule redzētu filmu uzdot jautājumus tās veidotājiem.

“Izdevība satikt un iztaujāt filmu veidotājus ir festivāla seansu īpašā, pievienotā vērtība.

Sarunas, kas notiek starp skatītājiem un filmu autoriem, kā arī pašu kino veidotāju vidū – gan pēc seansiem, gan tematisko diskusiju un saviesīgu pasākumu laikā, ir viena no festivāla nozīmīgākajām sastāvdaļām,” uzsver Riga IFF direktore Liene Treimane. 

Tā 18. oktobrī "Nordic Highlights" programmu ar režisora J. P. Valkeapē klātbūtni atklās Rīgā filmētā somu drāma "Suņi nevalkā bikses". Valkeapē ir viens no starptautiski atzītākajiem somu režisoriem. Somu autorkino režisors ir pieredzējis tumšāko dvēseles šķautņu pazinējs, jo pats vairāk nekā desmit gadus cīnījies ar depresiju. 

20. oktobrī pirmo reizi Rīgā viesosies islandiešu aktieris Ingvars Sigurdsons, kura tēlojums vizuāli un emocionāli spēcīgajā stāstā par mīlestību, skumjām, sirdsapziņu, naidu un atriebību – "Balta, balta diena" – saņēmis augstu vērtējumu, tostarp Kritiķu nedēļas balvu šī gada Kannu kinofestivālā. 

Divas filmas Riga IFF jaunā Kanādas kino izlasē pārstāvēs viens no savdabīgākajiem un starptautiski atzītākajiem Kvebekas režisoriem – Denī Kotē.

Viņš pēta vientulības, baiļu un atsvešinātības tēmas, veidojot gan eksperimentālus, gan tradicionālas formas dokumentālus darbus un spēlfilmas, kas izaicina un pēta kino valodas iespējas.

Harismātisko režisoru, kuram padodas virtuozi runāt par sociālām problēmām tīrā mākslas valodā, varēs sastapt un iztaujāt divus vakarus pēc kārtas – 23. oktobrī pēc filmas "Spoku pilsētas antoloģija" un 24. oktobrī pēc filmas "Vilkokss"

Pēc seansiem 26. oktobrī varēs satikt krāšņās norvēģu kostīmdrāmas "Sieviete lauva" režisori Vībeki Idsē. Dienu vēlāk, 27. oktobrī, sarunai būs atvērta spēcīgās vācu dokumentālas filmas "Meklējot Evu" režisore Pia Helentāle. Filma demonstrē mūsdienu aktualitāti – dzīvi internetā un instagrama profilā, jo galvenā varone – androgīna izskata modele, prostitūta un narkomāne – pārvērš sevis meklējumus publiskā izrādē, izaicinot skatītāja priekšstatus par to, kādai vajadzētu būt sievietei. 

Plašāka informācija par īpašajiem seansiem pieejama Rīgas Starptautiskā kino festivāla sociālajos tīklos un mājaslapā

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks 148 filmu seansi 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti