LTV būs skatāmas jaunākās latviešu dokumentālās filmas

No 25. līdz 29.augustam Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā (LTV1) būs skatāmas vairāku latviešu dokumentālo filmu pirmizrādes, kā arī citi nozīmīgi pēdējo gadu darbi. Televīzijas pirmizrādi piedzīvos Olafa Okonova vēstījums "Teritorija Vija Celmiņš" par gleznotājas un grafiķes radošo procesu un unikālo personību, kā arī Rolanda Kalniņa emocionālā filma "Nepabeigta saruna par dzīvi, mīlestību un mūziku", kas ļaus ielūkoties komponista un pasniedzēja Ādolfa Skultes dzīvē.

25.augustā plkst. 19.35 dokumentālajā filmā "Vairāk nekā dzīve" režisors Gints Grūbe atklās stāstveides paņēmienus, kas kļuvuši par režisora Alvja Hermaņa zīmogu. Režisora metode paredz atteikšanos no klasiskā dramaturģiskā materiāla un pievēršanos cilvēku izpētei. Cilvēka dzīvi varot izstāstīt ar trim epizodēm, un katra cilvēka stāsts, ja to koncentrētā formā uzliek uz skatuves, būšot skumjš. Filmā tiek rādīta trīs Alvja Hermaņa izrāžu - "Vectēvs", "Ķelnes afēra" un "Senču asiņu balss" - tapšana.

Iepazīties ar jauniem, uzņēmīgiem cilvēkiem varēs Kārļa Lesiņa filmā "Izolētie latvieši" 26.augustā plkst. 18.50. Filmas veidotāji izvēlējās jaunus, entuziastiskus cilvēkus, kas aktīvi darbojas savā komūnā, un par spīti grūtībām, cenšas to attīstīt. Filma sastāv no četriem stāstiem par četrām Latvijas vietām katrā reģionā.

26.augustā plkst. 19.30 būs skatāma Olafa Okonova dokumentālā filma "Teritorija Vija Celmiņš". Latviešu izcelsmes ASV gleznotāja un grafiķe ieguvusi pasaules atzinību, pateicoties savam īpašajam rokrakstam - bezgalīgā plašuma (okeāns, zvaigžņotā debess, tuksnesis) atveidojumam. Filma iepazīstina ar mākslinieces darba procesu, domubiedriem un īpašo personību.

27.augustā plkst. 19.05 būs skatāma Rolanda Kalniņa filma "Nepabeigta saruna par dzīvi, mīlestību un mūziku", kas ir emocionāls un ļoti personisks vēstījums par tēmām, kuras nekad nevar izrunāt līdz galam. Komponists Ādolfs Skulte režisoram stāsta par savu bērnību, pārcelšanos no Kijevas uz Latviju, spēcīgākajiem notikumiem profesionālajā un privātajā dzīvē.

29.augustā plkst. 19.05 būs skatāma Ilonas Brūveres "Versija Vera" - rīdzinieces, izcilās krievu tēlnieces Veras Muhinas melnbalts kino portrets, kas veidots no viņas dienasgrāmatu fragmentiem, pierakstiem un dokumentāliem kadriem.

Savukārt 29.augustā plkst. 19 tiks demonstrēta Dainas Rašenbaumas dokumentālā filma "Lielā pārcelšanās", kas, iemūžinot Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma agrākos apstākļus un nesenās pārmaiņas, kalpo kā liecība jaunam posmam attieksmē pret bibliotēkas glabātajām zināšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt