Filmai «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» jau gandrīz 35 000 skatītāju

Trīs nedēļas kopš izrādīšanas sākuma pirmās Latvijas simtgades filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” skatītāju skaita pieaugums tuvojas rekordam – līdz 8. septembrim Vara Braslas jauno ģimenes spēlfilmu bija noskatījušies 32 298 cilvēki visā Latvijā, nedēļas nogalē tiem pievienojušies vēl vairāk nekā 2600, un 11. septembra rītā kopējais filmas apmeklētāju skaits ir 34 960 skatītāji.

“Atliek šodien diviem skolotājiem izdomāt aizvest savas klases uz mūsu filmu, un skatītāju skaits būs sasniedzis 35 000,” priecīgi komentē filmas producents Gatis Upmalis.

Trīs nedēļās filma ir apsteigusi amerikāņu animācijas grāvēju „Emodži filma”, kas kinoteātru repertuārā startēja vienā dienā ar „Vectēvu…” un visu šo laiku turējās skatītāju topa pirmajā vietā, bet nu pirmo vietu ieņēmis „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, un skatītāju skaitam joprojām ir tendence pieaugt.

“Šajā īsajā laikā ir krituši arī studijas „F.O.R.M.A.” filmu rekordi – trīs nedēļās jauno Vara Braslas filmu kinoteātros redzējuši vairāk skatītāju, nekā gada laikā noskatījās mūsu producētās filmas „Mazie laupītāji” (2009) un „Džimlai-rūdi-rallallā!” (2014). Skatītāju aktīvā interese varētu būt izskaidrojama ar latvisko ģimenes filmu reto parādīšanos repertuārā, ar leģendārā režisora Vara Braslas šarmu un ar to, ka šī ir pirmā filma programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”,” saka producents Gatis Upmalis.

Liels skatītāju pieplūdums vērojams visā Latvijā – Madonas kinoteātrī „Vidzeme” Vara Braslas jaunais darbs jau kļuvis par apmeklētāko filmu visa 2017. gada mērogā, Kuldīgas kinoteātra darbinieki novērojuši, ka uz kino brauc visu tuvējo pilsētu un ciemu iedzīvotāji, daudzviet dzirdams, ka filmas dialogi un replikas jau tūlīt pēc seansa nonāk mazo skatītāju leksikā (īpaši populārs esot klasiskais teiciens “es tevi mīlu kā ceptu pīli!”).

Tā kā skatītāju interese par filmu nezaudē dinamiku, kinoteātri daudzviet pagarina plānoto izrādīšanas laiku. Spēlfilmu ''Vectēvs, kas bīstamāks par datoru'' demonstrē Rīgas kinoteātros “Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino” un „Splendid Palace”, un visos Latvijas reģionos – Cēsīs „Vidzemes koncertzāle”, Daugavpilī „Silver Screen”, Kuldīgā „Kuldīgas kultūras centrs”, Madonā „Kino Vidzeme”, Rēzeknē „Latgales vēstniecība GORS”, Smiltenē „Smiltenes kino”, Valmierā „Kino Gaisma”, Ventspilī „Kino Rio”, Siguldā „Kino Lora” un Liepājā „Kino Balle”.

Informācija par kinoteātriem un biļetēm atrodama studijas "F.O.R.M.A." mājaslapā. Kino demonstrēšanas vietām visur Latvijā ir iespējams aicināt uz tikšanos filmēšanas grupas dalībniekus, sazinoties ar filmas pārstāvjiem studijā "F.O.R.M.A.".

Jau ziņots, ka filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", kas stāsta par lielpilsētas zēna Oskara vasaru mazpilsētiņā pie vectēva, ir pirmā pirmizrāde Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kur kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Oktobrī un novembrī simtgades pirmizrāžu ciklu turpinās divas dokumentālās filmas – Ilonas Brūveres „Ievainotais jātnieks” un Askolda Saulīša „Astoņas zvaigznes”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti