Rīgā valsts 96.gadadienā plaša programma - svinīgi pasākumi, koncerti un uguņošana

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienu, 18.novembrī Rīgā paredzēta plaša svinību programma, tajā skaitā svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, koncerti, kopīga Latvijas himnas dziedāšana 11.novembra krastmalā un svētku uguņošana.

Svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas doma baznīcā, tad iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk 11.novembra krastmalā varēs vērot Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi.

Vakarā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", jauniešu koris "Balsis", solisti Ieva Parša, Intars Busulis un diriģenti Mārtiņš Ozoliņš, Agita Ikauniece un Ints Teterovskis, kā arī mūziķi Mārcis Auziņš, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis un Madars Kalniņš. Pasākumu vadīs Haralds Burkovskis.

Plkst. 20 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Plkst. 21 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas himnas "Dievs, svētī Latviju!" dziedāšanā un  krāšņas uguņošanas vērošanā 11.novembra krastmalā.

Tāpat 18.novembrī Rīgā notiks daudzi koncerti. Rīgas kongresu namā, piedaloties Vidzemes kamerorķestrim, korim "Sōla" un daudziem pazīstamiem solistiem notiks koncerts "Trejas gunis atmodai". Rīgas Latviešu biedrības namā klausītājus uz koncertu "Spēka vārdi Latvijai" gaidīs folkloras kopas. Kultūras centrā "Mazā ģilde" koncertā "…Mūžam dzīvot…" uzstāsies kori "Balsis" un "Jasmīnas koris", bet Lielajā ģildē koncertā "Veltījums" muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris. Savukārt Rīgas Latviešu biedrības namā  notiks Latvijas vīru koru dižkoncerts "Rīga dimd, Latvija dzied".

Svētku koncerti būs arī Rīgas apkaimēs. Koncertā "Es stāvu dziesmas vidū", kas notiks kultūras un atpūtas centrā "Imanta", uzstāsies dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova kopā ar kori un instrumentālo grupu. Rīgas kultūras centrā "Iļģuciems" ar brāļu Ziemeļu piedalīšanos izskanēs koncerts "Es gribu dzīvot tēvu zemē", bet kultūras pilī "Ziemeļblāzma" uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris ar solistēm Elīnu Šimkus un Ilzi Zariņu. Atpūtas centrā "Lido" apmeklētāji aicinātu uz Latvijas dzimšanas dienas koncertu.

Svētku pasākumi notiks arī pilsētas muzejos, Rīgas Jūgendstila centrā, Rīgas Porcelāna muzejā, kā arī dievnamos - Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā un Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

18.novembrī noslēgsies gaismas festivāls "Staro Rīga 2014", pēdējo dienu būs apskatāms svētku noformējums - vides objekti "Spārni", "Novembra stari", "Vertikāle", "Lidojuma ceļš", "Arka" un citi objekti pilsētas parkos, laukumos, skvēros, alejā, kā arī Vecpilsētā un kanālmalā, kur būs izvietots dzīvā uguns noformējums ar objektiem "Ugunsziedi", "Ugunsburas", sveču grozi, sveču gaismas kastes, uguns trauki un ugunskuri.

18.novembrī Rīgā noteikti ievērojami satiksmes ierobežojumi.

18.novembrī sabiedriskais transports Rīgā pieejams bez maksas, vairākos maršrutos būs izmaiņas un papildu reisi.

Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai veltīto pasākumu programma skatāma Rīgas domes mājaslapā. Drukātā veidā tā pieejama tūrisma un informācijas centros.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt