Svin Latvijas Republikas 101. gadadienu

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā notiek militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana, un arī daudzviet citur Latvijā - uguņošanas un svētku pasākumi.

ĪSUMĀ:

  • Jau plkst.8 gājienā devās studentu korporācijas un citas akadēmiskās mūžorganizācijas.
  • Ekumeniskajā dievkalpojumā arhibīskaps Vanags aicināja nolikt malā aizvainojumu un lūgt par kopību.
  • Saeimas svinīgajā sēdē priekšsēdētāja Mūrniece norādīja uz nākotnes mērķiem, kā arī aicināja sargāt valstiskumu un valodu.
  • Ziedus pie brīvības pieminekļa nolika gan valsts amatpersonas un ārvalstu kolēģi, bet arī iedzīvotāji.
  • Vērienīgajā militārajā parādē bija redzama arī militārā tehnika.
  • Prezidents uzrunā parādē aicināja būt vienotiem un cīnīties par Latviju.
  • Levits arī vairāk nekā 70 cilvēkiem 18. novembrī pasniedza Valsts augstākos apbalvojumus.
  • Prezidents uzrunā pie Brīvības pieminekļa uzsvēra, ka mūsu valsts ceļš droši ietiecas nākamajos gadu simteņos.

Jau neilgi pirms plkst.8 studentu korporāciju, kā arī citu akadēmisko mūžorganizāciju dalībnieki pulcējās pie Latvijas Universitātes, lai

dotos gājienā uz Brāļu kapiem, pieminot Brīvības cīņās kritušos karavīrus.

Plkst.9 Rīgas Domā sākās Ekumeniskais dievkalpojums. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags sprediķī uzsvēra, ka

tas, kas latviešu visvairāk šķeļ, ir aizvainojums. Vanags aicināja to likt pie malas un aizlūgt par kopības sajūtu, jo Latvijā ir kas vairāk par ikdienišķo - to ar savām asinīm un darbu izpirka mūsu priekšgājēji.

Pie Brīvības pieminekļa cilvēki pulcējās ziedu nolikšanas ceremonijā.

Svinīgajā parlamenta sēdē par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka

Baltijas valstis starptautiski parāda - "mazais ir jaunais lielais".

Vienlaikus viņa nodefinēja trīs nākotnes mērķus - uzlabot demogrāfisko situāciju, izveidot efektīvu pārvaldi un ekonomiku, kā arī radīt produktus un pakalpojumus, ko var veiksmīgi pārdot citur pasaulē.

 

11. novembra krastmalā norisinājās arī Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienību militārā parāde.

Valsts prezidents Egils Levits uzrunā parādē norādīja uz mūsu varoņiem gan vēsturē, gan mūsdienās, kā arī uzsvēra: ja esam kopā kā viens, tad esam neuzvarami.

Pasākumu klātienē vēroja daudz skatītāju, kuri norādīja, ka pasākums stiprina vienotības un drošības sajūtu.

Valsts prezidents 18. novembrī arī vairāk nekā 70 cilvēkiem pasniedza Valsts augstāko apbalvojumu, tostarp Valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai. Triju Zvaigžņu ordeni iepriekš bija atteikusies saņemt Lidija Doroņina-Lasmane, bet šodien to saņēma arī viņa.

Vakarā rīdzinieki un pilsētas tikās pie Brīvības pieminekļa uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits uzrunā uzsvēra, ka Latvijas ceļš droši ietiecas nākamajos gadu simteņos.

"Latvijas otrajā gadu simtenī mums jākļūst par sabiedrību, kurā valda savstarpēja cieņa un uzticība, kurā cilvēki cits citu uzskata par līdzvērtīgu," sacīja prezidents.

Pēc tam iedzīvotāji vienojās kopīgā Latvijas valsts himnas "Dievs, svētī Latviju!" dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā 11. novembra krastmalā.  

Jūrmalā plkst. 15.30 svētku noskaņu visā pilsētā radīja garākais Gaismas ceļš Latvijā. Izgaismojot novembra krēslu, par godu Latvijai gar pilsētas maģistrālo ielu tika iedegts vairāk nekā 8500 sveču. Bet plkst. 21.10 bija 250 kilogramus smaga svētku torte un svētku uguņošana.

Ventspilī plkst. 19.00 Tilta dārzā notika koncerts "Mīlam Tevi, Latvija!", bet pēc plkst. 20 - valsts himnas dziedājums, pēc kura norisinājās svētku uguņošana.

Arī Jelgavā plkst.20 norisinājās svētku uguņošana no Lielupes promenādes.

Ar daudziem svētku pasākumiem Latvijas dzimšanas dienu atzīmēja visā valstī un arī ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt