Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Londonas latviešu skolā svin valsts dibināšanas svētkus

Londonas latviešu skolā atzīmē Latvijas valsts svētkus

Ārzemēs daudzviet 18. novembris jau nosvinēts šajā nedēļas nogalē, jo pirmdiena ir darbadiena. Tā Londonas latviešu skolā sestdien, 16. novembrī, tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena, kas bija negaidīti labi apmeklēta.

Jau 70 gadus Daugavas Vanagu fonda Londonas nams reizi nedēļā kļūst par mājvietu kustīgai un paskaļai kompānijai – Londonas latviešu skolai. Skoliņas rīkotās 18. novembra svinības šogad bija negaidīti labi apmeklētas, telpas tādam skaitam bērnu un vecāku bija par šauru.

“Mēs esam liels pulks, ir 103 bērni, ir tā, ka piesakās vairāk, nekā mēs varam uzņemt,” atzina Londonas latviešu skolas vadītāja Baiba Freimane.

Tāpat kā pieaugušo pasākumos arī bērniem bija svinīga karoga ienešana, Latvijas prezidenta runas klausīšanās un himnas dziedāšana. Neiztika arī bez priekšnesumiem.

Atbildot uz jautājumiem par Latviju un latviešu valodu, varēja savākt kaudzi saldumu. Pareizo atbilžu izvēlē nāca palīgā vecāki.

Taču ko bērniem nozīmē 18. novembris? Skolas audzēknes Una Freimane, Ance Vītiņa, Aleksa Lingbērziņa atbildēja:

“Mūsu valsts dzimšanas diena, tas nozīmē, ka tas ir ļoti svarīgi.”

“Tas mums vienkārši izrāda, no kurienes mēs esam, nu, vienkārši, mūsu valsts no kurienes.”

“Mēs parasti paklausāmies, ko prezidents saka, un vienkārši svinam kā latviešu cilvēki kopā.”

“Vajag lielu ballīti, lai būtu dzimšanas diena.”

Uz jautājumu, kas vislabāk Latvijā patīk, skolas audzēkņi sauca autobusus, tramvajus un jūru, patīk satikt visus savus radiniekus un baudīt Latvijas skaistumu.

Daudzi bērni nāk no jauktajām ģimenēm, tādēļ ne visi labi runā latviski.

“Savā starpā bērni diemžēl bieži vien nerunā latviski, bet skolotāji cenšas un māca to būtību, to sakni, to patriotismu, un domāju, ka cerības mums ir,” atzina skolas audzēknes māmiņa Agita Mazlazdiņa.

Uz skoliņu bērnus ved arī latviski nerunājoši vecāki.

“Galvenais ir, lai bērniem dotu iespēju attīstīties, tas viņiem palīdzēs nākotnē, ja būs vairāk zināšanu par viņu mātes un tēva valodu. Cilvēki visapkārt ir draudzīgi, un mēs kopumā ļoti labi pavadām laiku!” atzina tētis diviem skolas audzēkņiem Džī Džoša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt