Dienas ziņas

Latvija sagaida mājās hokeja izlasi

Dienas ziņas

Skolēnu mācību uzņēmums rada spieķus neredzīgajiem

Izdod Likteņdārzam veltītu pastmarku

Latvijas Pasts izdod Likteņdārzam veltītu pastmarku

Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku "Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijai".

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota Likteņdārzā piektdien, 2018.gada 18.maijā, no plkst.10 līdz 17. Savukārt plkst.11 turpat paredzēta svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta, Kokneses fonda un Kokneses novada domes pārstāvju piedalīšanos.

Likteņdārza pastmarka izdota 80 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,61, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas dizainu veidojis Arvils Feldmanis, tās vizuālajā noformējumā izmantots aerofotogrāfa Gata Baloža fotouzņēmums. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver, ka Likteņdārzam izdotā pastmarka no Latvijas Pasta puses ir vēl viens veltījums Latvijas valsts simtgadē. “Uz Latvijas valsts vērtszīmes – pastmarkas – mēs gan nākamajām paaudzēm, gan pasaules sabiedrībai atstājam vēl vienu paliekošu stāstu par Latviju un mūsu cilvēkiem.”

Likteņdārza idejas autors Vilis Vītols saka: “Latvijas Pasts kopš 2009.gada ir atbalstījis Likteņdārzu. Tā pirmajos tapšanas gados Latvijas Pasta nodaļās bija iespēja ziedot Likteņdārzam, iegādājoties ziedojumu zīmes, kuru ideju Kokneses fonds aizguva no Brīvības pieminekļa ziedojumu vākšanas. Šogad – Latvijas simtgadē – tiek izdota Likteņdārza pastmarka, kuras centrā attēlots amfiteātris pie Daugavas. Mēs esam ļoti gandarīti un priecīgi par šo notikumu.”

Uz pastmarkas attēlota Likteņdārza sirds – amfiteātris, – kas simboliski nodala dārza pagātnes daļu no nākotnes daļas. ​Amfiteātri apvij pelēko akmeņu krāvums "Sirmais saulriets", ko veido vairāk nekā 50 000 laukakmeņu, kurus savu tuvinieku un dzimtas piemiņai atveduši Latvijas iedzīvotāji. Savukārt ūdens kanāls, kas apvij amfiteātri, simbolizē cietušo cilvēku izlietās asaras un ticību, ka pagātnē notikušais vairs nekad neatkārtosies.  

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas top Koknesē, uz salas Daugavā, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas vides arhitektūra, kuru radījis japāņu ainavu arhitekts Shunmyo Masuno, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju "Liktens gāte", Lielo kalnu un skatu terasi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti