Rīgas pils kastela glabā vēl daudz noslēpumu

Rīgas pils kastelas daļa, ko plānots atjaunot līdz 2018.gada vidum, glabā vēl daudz noslēpumu, kas restaurācijā atgūs savu krāšņumu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” Rīgas projektu vadītājs Kārlis Mucenieks.

Decembrī pabeigta Rīgas pils priekšpils jeb prezidenta telpu daļas atjaunošana un aptuveni divu mēnešu laikā notiks pārcelšanās uz atjaunotajām telpām. Kopumā šim projektam iztērēti 33,5 miljoni eiro.

Vēl plānota arī pils senākās daļas – kastelas – atjaunošana līdz 2018.gada 1.augustam. Šis ir viens no objektiem, kas jāpabeidz līdz Latvijas simtgadei.

Šī pils daļa ilgāku laiku nav piedzīvojusi nekādas pārmaiņas. “Jau projekta izstrādes procesā mēs secinājām, ka tā glabā ļoti daudz noslēpumu. Piemēram, ļoti daudz vēsturisko liecībau, ko atklāj restaurācijas un pārbūves darbos – tie ir zīmējumi, gleznojumi, unikāla pārbūve, kas ir baznīcas izskata telpas pārveidojusi,” pastāstīja Mucenieks. Šīs telpas restaurācijā atgūs savu krāšņumu.

Viņš arī lēsa, ka apskatīt atjaunotās pils telpas līdzīgi kā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, visticamāk, iedzīvotāji nevarēs.

Kārlis Mucenieks par Rīgas pils atjaunošanu

  Bet pilnsabiedrības "SBRE" valdes loceklis Didzis Putniņš intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” apliecināja, ka priekšpils daļā, kur pabeigti būvdarbi, vairs nav ne mazāko pēdu no ugunsnelaimes, kas skāra pili remontu laikā.

  Jau ziņots, ka Rīgas pili ekspluatācijā nodeva piektdien, 18. decembrī.

  Rīgas pils, kas piedzīvoja postošu ugunsgrēku 2013.gada vasarā, atjaunota pamatīgāk un labāk, nekā tas notika iepriekš 1995.gadā.

  Valsts prezidents 2012.gadā pieņēma lēmumu uz remonta laiku no pastāvīgās rezidences Rīgas pilī pārcelties uz pagaidu rezidenci Melngalvju namā. Valsts prezidenta kancelejas pārcelšanās notika 2012.gada vasarā. Tūlīt pēc tam VAS "Valsts nekustamie īpašumi" sadarbībā ar Rīgas pils atjaunošanas padomi uzsāka visus nepieciešamos darbus, lai Rīgas pilī, kuras atsevišķas daļas jau ilgstoši bija atradušās ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī un faktiski bija apmeklētājiem slēgtas, sāktos remonts.

  2013.gada 20.jūnija vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kurā nodega daļa pils jumta. Ugunsgrēka dzēšanas darbos pils ievērojami cieta no ūdens. Pilī esošo muzeju krājumi negāja bojā, tomēr daļa no tiem cieta dzēšanas darbos.

  Ugunsgrēkā pilij izdega jumta konstrukcija un bēniņu telpa. Valdība nolēma ugunsgrēka seku likvidēšanas izdevumus segt no pils remontam paredzētā finansējuma, kas ir gandrīz 28 miljoni eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Dizains un arhitektūra
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti