Dienas ziņas

Situācija uz Latvijas-Krievijas robežas mierīga

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aprit 34 gadi kopš AP vēlēšanām

Aprit 34 gadi kopš Augstākās Padomes vēlēšanām

Šodien aprit 34 gadi kopš Augstākās Padomes vēlēšanām. Ja nebūtu šo vēlēšanu, kur pārliecinoši uzvarēja Latvijas Tautas fronte, nebūtu 4. maija un Latvijas neatkarības atjaunošanas. Valsts prezidents pirmdien Rīgas pilī tikās ar bijušajiem Augstākās Padomes deputātiem, un arī šodien, līdzīgi kā pirms 34 gadiem, sarunās liela vērība tika veltīta Latvijas drošības stiprināšanai.

Rīgas pilī pirmdien bija 40 no tiem 138 deputātiem, kuri nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Un gluži kā toreiz, tā arī šodien savstarpējās sarunās izskanēja, ka viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem ir valsts drošības stiprināšana.

Vērtējot notikumus pie Krievijas vēstniecības Rīgā, kur svētdien, 17. martā, pulcējās Krievijas pilsoņi, lai nobalsotu tā sauktajās "vēlēšanās", viedoklis, vai šie cilvēki varētu kļūt lojāli Latvijas valstij, katram bija savs. 


Bijušais Augstākās Padomes deputāts Andris Teikmanis: "Šo cilvēku skaits bija ļoti niecīgs. Tie 98%, kuri neatnāca, baidījās parādīt savu attieksmi."

Bijusī Augstākās Padomes deputāte Velta Čebotarenoka: "Mani uztrauc jaunieši. Vecie, cerams, droši pazudīs ar savu Putinu sirdī. Bet Valsts drošības dienestam vakar bija laba iespēja atmaskot tos, kuri ir pret Latviju."

Bijušais Augstākās Padomes deputāts Andris Felss: "Ko mēs esam lietas labā darījuši? Uz daudzām lietām esam skatījušies pārāk liberāli. Latvija ir tikai viena. (..) Cilvēku lojalitāte izpaužas par lietu kārtību. Ja nespēj savam ego pārkāpt."


Bijušie Augstākās Padomes deputāti arī atzina, ka, mainoties paaudzēm, mainās arī cilvēku uzskati. Tāpat liela nozīme ir tam, kādi vēstījumi nonāk mūsu informatīvajā telpa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti