Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?

Edmunds Jurēvics, Māris Kučinskis, Harijs Rokpelnis, Artūrs Butāns, Andris Šuvajevs, Aleksejs Rosļikovs, Ainārs Šlesers

Jānis Domburs 29.novembris, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

Zīmju valodā. Kas notiek ar valdības veidošanu pēc partiju konsultācijām ar Valsts prezidentu?

Kas notiek Latvijā?

Kas notiek ar valdības veidošanu un Krievijas pilsoņu statusu Latvijā?

Kas notiek ar valdības veidošanu pēc partiju konsultācijām ar Valsts prezidentu? Kas notiek Latvijā? Speciālizlaidums

«Kas bija tas sliktais, ko mēs izdarījām?», algas no peļņas, lielveikali «brīvā vaļā»: politiķi konstruē jauno koalīciju

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs labklājības ministri Eviku Siliņu oficiāli nominējis par premjeres amata kandidāti, tādējādi aicinot sākt darbu pie jaunās valdības izveides. Pāris stundas pēc šī prezidenta paziņojuma Siliņa un pārējās četras iespējamās valdību veidojošās partijas pārstāvoši politiķi tikās raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumā, kur diskutēja par to, ar ko jaunā valdība atšķirsies no iepriekšējās, kā kliedēs bažas par Aivara Lemberga iespējamo ietekmi, un paveicamajiem darbiem.

"Jauno Vienotību" (JV) šajā diskusijā pārstāvēja Evika Siliņa, "Apvienoto sarakstu" – Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars, Zaļo un Zemnieku savienību pārstāvēja Viktors Valainis, Nacionālo apvienību – Saeimas deputāts Jānis Dombrava, bet partiju "Progresīvie" – tās līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Šuvajevs.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Kā tulkot prezidenta aicinājumu sākt no nulles? Siliņa saka – tā ir atstāšana aiz muguras priekšvēsturi

Kā saturiski atšķirsies Siliņas valdība no Kariņa valdības? Ar vadības stilu, uzbūvētu robežu un okupācijas seku likvidēšanu, "Progresīvie" cer arī uz partnerattiecību regulējumu

Lemberga tuvums ZZS – koalīcijas līgumā jāatrunā, ka tās darbā var piedalīties tikai tie, kam ir Saeimas mandāts, saka Siliņa.

ZZS līgums ar Lemberga "Latvijai un Ventspilij". Valainis saka, ka tie ir normāli punkti, saprotami ikvienai partijai.

Lembergs ir toksisks Latvijas politikā, tai skaitā potenciālajai Siliņas valdībai? "Sankcionēta persona noteiki ir toksiska," saka Siliņa

Valainis, komentējot Lemberga paziņojumus sociālajos tīklos, ar mājieniem par būšanu tuvu valdībai, saka – tie ir "individuāla politiķa paziņojumi."

"Mums būtu jāpārskata, kas ietilpst tajā tarifu izcenojumā," – politiķi dalās idejās par to, kā panākt "Sadales tīklu" tarifu samazināšanu.

Mazinās Latvijas iedzīvotāju gatavība pieciest cenu kāpumu Krievijas sāktā kara Ukrainā dēļ. Politiķi risinājumu redz spiedienā uz lielveikaliem. 

Kas notiks ar līdzšinējā finanšu ministra Arvila Ašeradena vadībā tapušajām nodokļu reformas iecerēm? "Mēs vēl neesam kopīgi izgājuši cauri: ko no tā mēs paņemam līdzi un ko atstājam," saka premjera amata kandidāte.

Politiķi izvairīgi par ambīcijām uz konkrētām ministrijām.

"Ideoloģiski jau tagad iezīmējas kaut kādas domstarpības starp partijām," Siliņa atturas prognozēt, kad valdības deklarācijas melnraksts būs gatavs publiskai apspriešanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti