Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

«Gana satricinoši» un «norakstīt uz pirmsvēlēšanu retoriku» – Siliņa atšķirīgi vērtē Kūtra un Mieriņas uzslavas Lembergam

"Es ļoti ceru, ka tā ir bijusi tāda pirmsvēlēšanu retorika," tā, komentējot trešdien Saeimas priekšsēdētāja amatā ievēlētās Daigas Mieriņas (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)) pirms gada izteiktās uzslavas  ilggadējam Ventspils domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam, "Kas notiek Latvijā?" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa.

Mieriņa pirms gada notikušā sarunā ar Rus.LSM.lv Lembergu, kas ir viņas pārstāvētās ZZS kandidāts premjera amatam, daudzināja kā saimnieku, kam raksturīgas "tīras rūpes" par Ventspils iedzīvotājiem. Izsakoties par viņam noteiktajām ASV sankcijām, politiķe izteicās, ka Latvijas ministri varētu doties uz ASV un panākt Lemberga izņemšanu no sankciju saraksta.

Siliņa, komentējot Mieriņas savulaik teikto, sacīja, ka viņa pati ir sastrādājusies ar Mieriņu, veidojot valdības deklarāciju.

"Manuprāt, politiķi arī maina savas domas,"

sacīja valdības vadītāja.

Publiski apliecinātās simpātijas pret Lembergu kļuva par iemeslu, kādēļ Saeimas vairākums trešdien neatbalstīja ZZS virzītā Gunāra Kūtra ievēlēšanu augstajā Saeimas priekšsēdētāja amatā. Kūtris, kas ir bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs, šonedēļ atzinīgi izteicās par Lembergu kā par labu saimnieku, gan sniedzot interviju Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā", gan dienu vēlāk, sniedzot interviju LTV raidījumam "Šodienas jautājums".

Pēc Kūtra intervijas Latvijas Radio Siliņa publiski pauda neizpratni par ZZS deputāta teikto, norādot, ka viņai šādi izteikumi nav pieņemami, un mudinot politiķi atvainoties sabiedrībai par pateikto.

Kūtris to arī izdarīja, taču trešdienas rītā kļuva zināms, ka viņa teiktā dēļ ZZS koalīcijas partneri no "Jaunās Vienotības" (JV) un "Progresīvajiem" nolēmuši neatbalstīt ZZS izvirzīto kandidātu Saeimas priekšsēdētāja amatam. Siliņa "Kas notiek Latvijā?" apliecināja, ka JV Saeimas frakcijas deputāti tā rīkojušies, jo "ieklausījās sabiedrības viedoklī".

Jautāta par Kūtra atvainošanos, kuru viņš pats pēc trim neveiksmīgām Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanu kārtām nosauca par kļūdu, Siliņa teica: "Viņš ir pieredzējis jurists, pasniedzējs universitātē, Satversmes tiesas bijušais priekšsēdētājs, un līdz ar to – viņš ļoti labi saprot, kas ir notiesātas un apsūdzētas personas."

"Manuprāt, šobrīd rezultāts ir gana labs," tā trešdienas vakarā jau pēc tam, kad par Saeimas priekšsēdētāju arī ar JV un "Progresīvo" balsīm bija ievēlēta Mieriņa, "Kas notiek Latvijā?" sacīja Siliņa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti