Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Iveta Kažoka, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris, Edgars Tavars

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15

«Slikts mirklis», jaudas spekulanti un kas ir neatkarība? Diskusija par klimata un enerģētikas politiku pēc ministru maiņas

Aizvadītā gada nogalē izveidotā Klimata un enerģētikas ministrija līdz šim vairāk bijusi aizņemta ar pašas ministrijas "uzcelšanu", savukārt "darbs pie satura" ir iekavējies, 13. oktobra cikla "Kas jādara Evikas Siliņas valdībai?" otrajā raidījumā pauda gan vides, gan enerģētikas jomu pārstāvošie dalībnieki.

Par ministrijas uzdevumiem, definējot nacionālos mērķus un intereses klimata, vides un enerģētikas jomās, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" studijā diskutēja jaunais klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība), Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Jānis Patmalnieks ("Jaunā Vienotība"), uzņēmumu grupas "AJ Power" valdes priekšsēdētājs Roberts Samtiņš, biedrības "Zaļā brīvība" vadītājs Jānis Brizga, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors Ivars Zariņš un ekonomists Justs Dimants no biedrības "Latvijas klimata neitralitātes klasteris 2050".

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Pagājis nepilns gads kopš Klimata un enerģētikas ministrijas izveides. Vai tā ir attaisnojusies?

Process, kādā jaunajā ministrijā top dažādi dokumenti, nav īpaši iekļaujošs, vismaz attiecībā uz vides organizācijām, vērtē Brizga no "Zaļās brīvības". Viņaprāt, pagaidām novārtā palicis darbs pie satura.

Kas notiks ar "Sadales tīkla" tarifiem? Problēma ir atlikta, nevis atrisināta, uzsver Samtiņš. Savukārt Dimants norāda, ka būtu nepieciešama pamatīgāka tarifu "revīzija".

Melnis atzīst – tarifu prognozei būtu jāietver arī ilgtermiņa investīciju plāni. "Stratēģijas neesamība ir ļoti liela problēma," saka jaunais ministrs.

Brizga uzsver – sarežģītākais ir vienoties par to, kā kopīgie emisiju samazināšanas mērķi "sadalās pa nozarēm".

Vai lēmums par atteikšanos no sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību Latvijā nav pārsteidzīgs?

"Par lēnu, par vēlu."

Valsts un privāto investoru loma atjaunojamo energoresursu īpatsvara audzēšanā.

To, ka pieprasījums pēc pieslēguma jaudām pieaugs, varēja paredzēt jau pirms gadiem pieciem, uzsver Dimants no "Klimata neitralitātes klastera 2050".

Ministra ģimenes bizness un secinājumi.

Vai iespējams sabalansēt piejūras iedzīvotāju intereses un vēja parku attīstīšanas plānus?

"Ko mēs saprotam ar neatkarību?"

Nacionālā klimata un enerģētikas padome nav sanākusi divus gadus.

Kad Klimata un enerģētikas ministrija pārņems atbildību par vides jomu?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti