Kas notiek ar jaunās koalīcijas plāniem, kritiku par tiem un Saeimas priekšsēdētāja maiņu?

Evika Siliņa, Armands Krauze, Antoņina Ņenaševa, Edgars Tavars, Ilze Indriksone, Ainārs Šlesers, Aleksejs Rosļikovs

Jānis Domburs 20. septembris, trešdiena 21:15

Aptauja: mazāk nekā piektdaļa uzskata jauno koalīciju par labāko variantu, divtik vairāk vēlētos citu «kombināciju»

19% Latvijas iedzīvotāju, kurus pagājušajā nedēļā pēc LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas aptaujāja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, uzskata, ka jaunā valdības koalīcija, ko veidos līdzšinējā premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā "Jaunā Vienotība" (JV) kopā ar līdzšinējiem opozicionāriem no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvajiem", būs labāka par līdzšinējo Kariņa valdības koalīciju.

Vēl 16% aptaujāto uzskata, ka labāka būtu līdzšinējā koalīcija ar "Apvienoto sarakstu" un Nacionālo apvienību, bet 41% – ka labāka būtu koalīcija no citiem politiskajiem spēkiem. Vērtējumus par labāko koalīcijas modeli gan ietekmē respondentu sarunu valoda ģimenē – 25% aptaujāto, kas ģimenē runā latviešu valodā, par labāku uzskata līdzšinējo koalīcijas sastāvu, kamēr jaunveidojamo Evikas Siliņas valdības koalīcijas modeli par labāku uzskata vien 17%. Tikmēr respondenti, kas ģimenē runā krievu valodā, ir pretējās domās – 24% šai grupai piederīgo respondentu par labāku uzskata koalīciju no JV, ZZS un "Progresīvajiem", bet tikai 2% – Kariņa valdības koalīciju.

Īpaši optimistisks skatījums uz jauno koalīciju ir gados jauniem respondentiem – vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem 32% aptaujāto uzskata, ka koalīcija, ko veidos JV, ZZS un "Progresīvie", ir labākā.

Laika posmā no šā gada 6. līdz 8. septembrim SKDS aptaujāja 1005 Latvijas iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti