Kas notiek ar Valsts kontroles vadības maiņu, (ne)paveikto un plāniem?

Edgars Korčagins, Maija Āboliņa, Juris Stukāns, Līga Stafecka, Skaidrīte Ābrama, Viktorija Baire, Viktors Valainis

Jānis Domburs 6.decembris, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). "Kas notiek Latvijā"

Kas notiek Latvijā?

Kas notiek Latvijā?

"Negrib izdabāt", anarhija un "koalīcijas Santa Barbara" –piecu potenciālo partneru pretrunas par valdības paplašināšanu

«Varam gribēt vairāk», lēta atruna un 98% konvencijas - piecu politisko spēku pretrunas par koalīcijas paplašināšanu

Šonedēļ valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa vadītā "Jaunā Vienotība" (JV) tikās ar patlaban opozīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem" – politiskajiem spēkiem, kurus kopš balsojuma par Valsts prezidentu tā uzlūko kā potenciālos partnerus valdībā. Tikmēr esošie JV koalīcijas partneri turpina uzstāt, ka valdību paplašināt nav nepieciešams.

Trešdien "Kas notiek Latvijā?" diskusijā JV, "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības, ZZS un "Progresīvo" politiķi neslēpa domstarpības gan par argumentiem, kas tiek minēti par iemeslu koalīcijas paplašināšanai, gan par valdības darba organizāciju, gan par to, ko īsti nozīmē nesadarbošanās ar Aivaru Lembergu.

"Jauno Vienotību" diskusijā pārstāvēja labklājības ministre Evika Siliņa, "Apvienoto sarakstu" – Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, bet Nacionālo apvienību – tās valdes loceklis, Saeimas deputāts Artūrs Butāns, Zaļo un Zemnieku savienību – Saeimas frakcijas priekšsēdis Viktors Valainis, bet "Progresīvos" – Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Labklājības ministre Evika Siliņa spriež, ka "Jaunā Vienotība" iepriekš pārmēru piekāpusies koalīcijas partneriem, bet tagad nolēmusi aktīvāk īstenot savus programmatiskos mērķus. Domstarpības, viņasprāt, radušās arī tādēļ, ka "Apvienotais saraksts" Valsts prezidenta vēlēšanās virzīja savu kandidātu Uldi Pīlēnu. 

"Progresīvie" uzskata, ka šobrīd ir īstais brīdis izpildīt "nulles budžeta vingrinājumu", katrai partijai tas būtu jāizdara vismaz vienā ministrijā, saka Kaspars Briškens.

Neloģiski un nesaprotami procesi – tā, raksturojot Krišjāņa Kariņa iniciētās sarunas par valdību atbalstošās koalīcijas paplašināšanu, vērtē Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

NA valdes loceklis Artūrs Butāns uzsver, ka, viņaprāt, valdība tikai pirms divarpus mēnešiem ir sākusi reāli strādāt.

Esošie un potenciālie koalīcijas partneri iezīmēja savas pozīcijas jautājumā par ārvalstu  darbaspēka piesaisti. ZZS pārstāvošais Viktors Valainis uzsvēra, ka patlaban šajā jomā valda anarhija. 

Stambulas konvencijas ratifikācija nav tabu jautājums - tās ratifikāciju varētu atbalstīt Saeimas vairākums, taču ar atrunu par sociālo dzimumu. Diskutējams esot arī jautājums par kopdzīves regulējumu.

46.41 Ko nozīmē "nesadarbojas un nesadarbosies ar smagos noziegumos apsūdzētām personām"?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti