«Ventspils» basketbolisti Tallinā zaudē izšķirošajā spēlē, netiek Latvijas–Igaunijas līgas finālā

"Ventspils" otrdien Tallinā piedzīvoja zaudējumu "Pafbet" Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pusfināla trešajā spēlē, sērijā piekāpjoties ar 1-2. "Ventspils" ar 73:84 piekāpās Tallinas "Kalev"/"Cramo", kuru šosezon pārstāv šobrīd savainojuma dēļ nespēlējošais Jānis Bērziņš.

Spēli ar trīspunktu gājienu sāka Rauno Nurgers, kurš ar divpunktu metienu panāca 9:4 mājinieku labā.

Ar pieciem Išmaela El-Amina un diviem Tomas Vasiļeviča punktiem ventspilnieki izvirzījās vadībā ar 12:9, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 16:13.

Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki pakāpeniski palielināja pārsvaru, pēc Vasiļeviča divpunktnieka tiekot līdz desmit punktu pārsvaram – 27:17, taču mājinieki atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas.

Pirmo puslaiku "Ventspils" basketbolistiem izdevās pabeigt savā labā – 34:32, bet otrā puslaika sākumā igauņu basketbolisti guva sešus punktus pēc kārtas, pēc diviem precīziem Bena Šungu soda metieniem panākot 39:36 un ventspilniekus vairs vadībā nelaižot.

Pirmajā sērijas spēlē Tallinā "Kalev"/"Cramo" uzvarēja ar 91:65, bet otrajā ventspilnieki savā laukumā revanšējās ar 85:70.

Ventspilnieki ceturtdaļfinālā ar 103:69 uzvarēja Gundara Vētras trenēto un Rinalda Mālmaņa un Dāvja Rozīša pārstāvēto "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", ar 69:82 zaudēja viesos un izšķirīgajā mačā savā laukumā uzvarēja ar 103:83, sērijā esot pārākiem ar 2-1 un sekmējot Vētras atlaišanu no amata.

Tallinieši ceturtdaļfinālā ar 83:77 un 77:63 pieveica "Parnu Sadam".

Pamatturnīrā "Ventspils" ar bilanci 20-10 ieņēma ceturto vietu, bet Tallinas komanda ar vienu zaudējumu 30 mačos bija pirmā.

Abās šīs sezonas pamatturnīra spēlēs uzvaru bija izcīnījuši tallinieši, viesos uzvarot ar 110:88, bet mājās – ar 81:60.

Otrā pusfinālā "VEF Rīga" ar 0-2 zaudēja "Prometey".