Rīta Panorāma

«Brīvības garša» - objektu teātris pieaugušajiem

Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Izraēlā notiek viens no lielākajiem vegānu festivāliem

Izraēlā notiek viens no lielākajiem vegānu festivāliem

Izraēlā noticis viens no lielākajiem pasaules vegānu festivāliem. Tūkstošiem cilvēku devās izbaudīt dažādus bezgaļas ēdienus, tostarp vegāniem paredzētus hotdogus, kā arī pēc garšas sieram līdzīgas augu valsts alternatīvas.

Slēpjoties no spožās saules stariem zem augstajām palmām Telavivā, vegāniska dzīvesveida entuziasti bija ieradušies uz īpašu, speciāli viņiem noorganizētu divu dienu festivālu. Viesiem bija iespēja izbaudīt ēdienu no 100 labākajiem vegānu restorāniem, kuros ēdiena gatavošanā netiek izmantoti nekādi dzīvnieku izcelsmes produkti.

Festivālu rīkoja bezpeļņas organizācija “Vegan Friendly”, kuru pirms septiņiem gadiem izveidoja Omri Pazs, lai popularizētu šo dzīvesveidu. Viņš atzīst – tas ir izdevies ļoti veiksmīgi.

Izraēlā ir pasaulē relatīvi lielākais vegānu skaits – vairāk nekā 5% iedzīvotāju ir vegāni. Telavivu uzskata par pasaulē lielāko vegānu pilsētu, tāpēc arī plašākais vegānu festivāls norit tieši tur. Viens no skaidrojumiem vegānisma popularitātei ir fakts, ka daudzi Izraēlas iedzīvotāji jau pieraduši pie ierobežojumiem ēdienkartē reliģisku apsvērumu dēļ, kas liek vairāk aizdomāties par ēdiena izcelsmi.

Tikmēr pasākuma apmeklētāji priecājās par festivālu un uzsver, ka šim ēdienam piemīt arī izcila garša. Lai izbaudītu dažādus ēdienus, pie restorānu stendiem veidojās rindas.  Viena no garākajām bija pie restorāna “416”, kas ir viens no iecienītākajiem Izraēlā. Tā īpašnieks Bens Račmani uzsver, ka visus produktus viņi gatavo pašu rokām, arī kokteiļus un gaļas aizvietotājus.

“Pirms mums jau bija daudz vegānu restorānu ar tiešām labu ēdienu, taču tajos vai nu nebija kokteiļu un desertu, vai tiem vienkārši nebija labs dizains. Tāpēc mēs gribējām, lai mums tas viss būtu. Lai visu, ko varat dabūt pie šefpavāriem citos Telavivas vegānu restorānos, varētu pasūtīt arī pie mums,” saka Račmani.

Festivāla rīkotājs uzskata – kādreiz vegāni bieži tika izsmieti, taču tagad vegānisms daudziem Izraēlā ir kļuvis par dzīvesveidu. Viņaprāt, gandrīz visi jau zina, kas ir vegānisms, un Izraēlā sākusies īsta vegānisma revolūcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti