Dienas ziņas

Jauns uzturlīdzekļu izmaksas regulējums

Dienas ziņas

Latgalē notverti šogad pirmie nelegālie robežšķērsotāji

Valkas pusē aizturēts malumednieks

Valkas mežos noķer malumednieku - cilpu licēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valkas novadā noķerts kāds malumednieks, kurš dzīvniekus medījis, izliekot cilpas. Šo medību veidu atzīst par īpaši nežēlīgu.

Kāds vīrietis Valkas novada Vijciema pagastā zvērus paša izliktajās piecās cilpās vilināja,  zem tām izvietojot ēsmu – kartupeļu un burkānu mizas. Valsts meža dienesta (VMD) vecākais inspektors medību jautājumos Madars Zariņš teic, ka līdzīgi gadījumi notiek arī vietās, kur citi cilvēki izber dārzeņus kā ēdienu meža dzīvniekiem ziemā, tur barotāji bieži nepamanot, ka līdzās kāds izlicis šādu cilpu. Biežāk tās pamana mednieki, tiesa gan, bieži tieši tādēļ, ka tajās iekļūst medību suņi, bet pārkāpējus notvert grūti un vēl sarežģītāk pārkāpumu pierādīt, tāpēc šoreiz uzstādīta videonovērošanas kamera.

“Vienu cilpu dzīvnieks jau bija norāvis. Varbūt lielāks dzīvnieks un trose neizturēja,” skaidro Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas nodaļas galvenais inspektors Egils Vinogradovs.

“Tad varam iedomāties, ka tagad kaut kur staigā dzīvnieks ar cilpu kaklā vai uz kājas, kas norāvies un aizbēdzis.”

Cilpas esot problēma jau ilgstoši, un kā policijai, tā Valsts meža dienestam (VMD) svarīgi atrast vainīgo, ko saukt pie atbildības. Lai gan šāds malumedību vieds ir stingri aizliegts, pārkāpējus sodīt izdodas reti, jo mežā izvietotās cilpas cilvēki ne vienmēr pamana. Arī šoreiz sākts kriminālprocess un iespējamais sods – piespiedu darbs, naudas sods vai arī brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.

Vīrietis, kurš cilpas mežā izvietojis, savu vainu atzīst. Viņš arī esot apgalvojis, ka nevienu dzīvnieku šādā veidā nomedījis nav, bet mēģinājis to darīt, lai iegūtu pārtiku. Šādus pārkāpējus gan izdodoties notvert reti, valsts mērogā šis ir otrais gadījums pēdējo trīs mēnešu laikā, Vidzemē pirmais.

Parasti cilpas liek uz takām, viens troses zars piestiprināts kokam, bet otrs veido cilpu.

Cilpas, kurās dzīvnieki nožņaudzas vai pietinas kokam un mirst lēnā, mokošā nāvē, ir teju nepamanāmas, tās veidotas no tik smalkas troses, ka atgādina zarus.

Valsts meža dienasta Ziemeļvidzemes virsmežniecības inženieris medību jautājumos Jānis Ročāns norāda: “Dzīvnieki tiek noķerti, viņi mokās šajās cilpās kamēr nomirst. Mūsu ieskatos tās ir vienas no rupjākajām, nežēlīgākajām medībām.”

Ir bijuši gadījumi, kad cilpās iekļūst arī suņi un cilvēki. Cilvēki gan no tas spēj atbrīvoties pašu spēkiem. VMD piebilst, ka šādu pārkāpēju pieķert šoreiz izdevās arī tāpēc, ka mežā nav daudz sniega un viegli izvairīties no pēdu nospiedumu atstāšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti