Skolēnu brīvlaikā jaunieši sacentīsies «Rīgas Putnu izaicinājumā»

Pirmo reizi Latvijā skolēnu brīvlaikā 18.martā notiks sacensības jauniešiem "Rīgas Putnu izaicinājums 2015", informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB). To laikā jauniešu komandas no visas Latvijas apmeklēs kontrolpunktus dažādās Rīgas vietās, lai pārbaudītu savas zināšanas par putniem, atjautību un orientēšanās spējas.

Sacensību laikā būs jāapmeklē kontrolpunkti dažādās vietās Rīgas pilsētā, veicot uzdevumus par putniem. Kā vienīgie pārvietošanās līdzekļi sacensību laikā jāizmanto savas kājas un sabiedriskais transports (automašīnas, taksometri, velosipēdi un tamlīdzīgi pārvietošanās līdzekļi nav atļauti). Sacensību laikā jaunieši pārbaudīs savas spējas putnu vērošanā un noteikšanā, būrīšu gatavošanā, kā arī varēs radoši izpausties un iepazīt Rīgas pilsētu no cita skatu punkta.

Ar šīm sacensībām paredzēts veicināt jauniešu interesi par putniem, informēt, kā putniem var palīdzēt, un iesaistīties dažādās dabas un vides aizsardzības aktivitātēs. Lai jaunieši varētu sacensībās piedalīties, norises laiks īpaši plānots skolēnu pavasara brīvlaika nedēļā.

Komandas var veidot vienas skolas vai novada jaunieši, kā arī draugu vai interesentu grupas. Katra komanda sastāv no diviem līdz četriem jauniešiem 16-21 gadu vecumā. Lai garantētu dalībnieku piedalīšanos pasākumā, ir noteikta dalības maksa astoņu eiro apmērā no katras komandas. Komandu skaits ir ierobežots, piedalīties varēs ne vairāk kā 20 komandas. No tām 17 būs tās komandas, kuras pirmās aizpildīs anketu. Vēl trīs komandas tiks izvēlētas konkursa kārtībā, izvērtējot saņemtos pieteikumus. Ja komanda kādu iemeslu dēļ nevar piedalīties sacensībās, tai par to organizatoriem jāpaziņo vismaz trīs dienas pirms sacensībām.

Pieteikšanās notiek elektroniski līdz 12.martam, aizpildot anketu. Sacensību nolikums un papildus informācija atrodama LOB interneta vietnē. Pieteikties aicināti jaunieši no visas Latvijas, kuriem ir interese piedalīties izglītojošās sacensībās, uzzināt kaut ko jaunu un parādīt savu atjautību un zināšanas. 

Sacensības rīko LOB, Latvijas vides aizsardzības fonds, Latvijas Dabas fonds (LDF), portāls "Dabasdati.lv" ,Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studentu pašpārvalde, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Dabas muzejs, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, "Motacilla.lv" un karšu izdevniecību "Jāņa sēta". Sacensību atklāšana un noslēgums notiks Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra un Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" telpās Kaņiera ielā 15, Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti