Krustpunktā

Brexit sarunu gaita

Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes komentē žurnālisti un politologs

Diskusija: Vajag vai nevajag retināt Rīgas mežus?

«Rīgas meži»: Sabiedrība ir informēta par Biķernieku meža izciršanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži” noraida daļas rīdzinieku pārmetumus par to, ka tas pilsētniekiem nav skaidrojis, kā notiek Biķernieku meža izciršana un kas notiek ar nocirstajiem kokiem.

SIA “Rīgas meži” mežzinis Uldis Gaiss Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka Biķernieku meža izciršana – izretināšana notiek jau vairākas gadus dažādās vietās. Pa šo laiku uz mežu ir devušies gan televīzijas žurnālisti, kā arī citādi sabiedrība pati ir interesējusies. “Par līdz šim paveikto cilvēki nākuši klāt un teikuši paldies,” sacīja Gaiss.

Rīgas iedzīvotāja, kas darbojas grupā “Par kokiem Rīgā”, Lolita Tomsone gan iebilda, ka tam, kas šobrīd notiek Biķernieku mežā, nav bijis “Rīgas mežu” paskaidrojuma. Tāpat nav skaidrs, ko stādīs vietā un ko darīs ar naudu, ko iegūs par pārdotajiem kokiem. Līdzīgus iebildumus izteica arī Pasaules Dabas fonda Latvijā direktors, meža programmu vadītājs Jānis Rozītis.

Gaiss uz to atbildēja, ka lielākā daļā nonāk “Rīgas mežiem” piederošā kokzāģētavā. Pārējā daļa nonāks izsolē. Iegūtie līdzekļi paliks “Rīgas mežiem” un tiks ieguldīti mežu apsaimniekošanā, kā arī “Rīgas dārziem un parkiem”.

Viņš arī pauda, ka mērķis ir noturēt vitālāku augsni, ļaujot citiem kokiem būt stiprākiem, ar plašākiem vainagiem un saņemt vairāk barības vielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti