Plastmasas piesārņojuma dēļ Taizemē miris valis

Taizemes dienvidos jūras krastā nedēļas nogalē atrasts miris valis. Vēlāk autopsijā atklājies, ka dzīvniekam vēderā bijuši 80 plastikāta maisiņi, kas arī bijis nāves iemesls. Tas iezīmē dramatiskās vides piesārņojuma sekas.   

8 kilogrami plastmasas – tik daudz piesārņojuma atrasts mirušā vaļa vēderā. Domājams, ka dzīvnieks miris, jo plastmasas aizsprostojuma dēļ nav spējis uzņemt barību. Šie dramatiskie kadri ar plastmasu dzīvnieka vēderā nav nekas unikāls. Katru gadu mirst vairāki simti jūras iemītnieku tieši plastmasas atkritumu dēļ.

“Incidents ar nomirušo vali, kurš domāja, ka plastmasas atkritumi ir ēdiens, ir ļoti nopietna mācība. Tā skaidri parāda, ka Taizemē nav kontroles pār plastmasas piesārņojumu un mēs neesam atraduši efektīvu risinājumu šai problēmai,” pauda Taizemes ekoloģiskās atjaunošanas organizācijas pārstāve Penčoma Satanga.

Tieši Taizeme cieš no vislielākajām piesārņojuma problēmām. Kamēr tūrisma industrija plaukst, piesārņojuma problēma kļūst arvien nopietnāka. Eksperti norāda, ka tas ir akmens tūrisma industrijas lauciņā.

“Lielais tūristu pieplūdums nozīmē, ka patēriņš visās jomās pieaug. Vai nu tas ir ēdiens, dzeramais ūdens vai kas cits, tas rada daudz plastmasas atkritumu, kas ietekmē vietējos iedzīvotājus un apkārtējo vidi. Tāpēc tiem, kas strādā Taizemes tūrisma industrijā, jādomā, kā regulēt cilvēku rīcību un kā padarīt valsts tūrisma industriju ilgtspējīgu,” sacīja Penčoma Satanga.

Taizemes valdība uz laiku lēmusi slēgt vairākas tūrisma piesaistes vietas, lai atjaunotu tām apkārt esošo ekoloģisko vidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti