Rīta Panorāma

Intervija ar Aiju Bukovu-Žideļūnu par kampaņu «Spēks pateikt Nē!»

Rīta Panorāma

Intervija ar VAS «Latvijas dzelzceļš» valdes priekšsēdētāju Edvīnu Bērziņu

Laosa cīnās ar piesārņojumu

Laosā cīnās ar plastmasas piesārņojuma epidēmiju

Arvien pieaugošs plastmasas iepakojuma pieaugums tādās valstīs kā Laosa izgaismojis sliktu atkritumu pārstrādes dienestu funkcionēšanu. Tāpēc cīņu pret piesārņojumu tagad izvērsusi  neliela vides aktīvistu armija.

Tāpat kā daudzas valstis visā pasaulē, arī Laosa cīnās ar plastikāta piesārņojumu. Valsts ekonomika piedzīvo augšupeju, bet ar to palielinās arī atkritumu skaits. Nepietiekamas atkritumu savākšanas un pārstrādes dēļ Laosa, un īpaši tās lauku apvidi, cīnās ar plastikāta piesārņojuma epidēmiju.

Kā liecina statistika, valsts saražo aptuveni 0,75 kilogramus atkritumu uz vienu iedzīvotāju dienā, galvaspilsētā Vjenčanā šis skaits ir gandrīz divreiz lielāks – 1,4 kilogrami.

"Ik dienu Vjenčanā rodas 600 tonnu plastikāta atkritumu. Tikai puse no tā tiek izvesti poligonā ārpus pilsētas. Pārējo vai nu sadedzina, vai arī tas paliek vidē," teica vides aktīvists Ponpuma Tiks.

Atkritumi nosprosto pilsētas kanālus, un tas savukārt lietus sezonā izraisa plūdus. Zemā kultūras līmeņa dēļ cieš arī ceļu infrastruktūra, jo plastmasas pudeles un maisus bieži vien vien vienkārši izmet no braucošas automašīnas.

Lai samazinātu nepārstrādājamo atkritumu apjomu, daudzi uzņēmumi pāriet uz videi draudzīgiem risinājumiem, piemēram, popularizējot bambusa salmiņus un veidojot dzeramā ūdens uzpildes stacijas.

Vides aktīvisti savukārt mudina valdību ieviest dabai draudzīgus likumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti