Laicīgi brīdina siltā laikā neatstāt dzīvniekus automašīnas salonā

Sākoties karstākam laikam, dzīvnieku saimniekiem jāatceras, ka to atstāšana automašīnās ir bīstama mīluļu dzīvībai. Veterinārārste Lita Konopore Latvijas Radio atgādināja, ka visbiežāk automašīnās dzīvnieki tiek atstāti pie veikaliem.

Lielākie meli sev pašam ir tādi, ka cilvēki uzskata - no veikalā var paspēt atgriezties piecās minūtēs, saka Konopore. Realitātē veikala apmeklējums var būt krietni ilgāks un dzīvnieks, kas atstāts automašīnā, var aiziet bojā. 

Dzīvniekiem palikšana automašīnā var kļūt liktenīgaKristaps Feldmanis

  Konopore norāda, ka bieži mīluļi tiek atstāti automašīnās, kad to saimnieki, dodoties uz vasarnīcu, izlemj pa ceļam apmeklēt pārtikas vai būvmateriālu veikalus.

  "Dzīvniekam ir ļoti maza virsma, caur kuru viņš var sevi atvēsināt – tie ir viņa pirkstu spilventiņi un tā ir viņa mute. Un tā ir visa viņa termoregulācija," uzsver Konopore. "Dzīvnieks nesvīst – viņš šādā veidā mēģina sevi atdzesēt. Un kad viņam nav veida, kā sevi atdzesēt, viņš strauji pārkārst,  strauji aug ķermeņa temperatūra un sākas karstuma dūriens."

  Ja dzīvnieks ir pārkarsis, viņu nekavējoties jānoliek visvēsākajā vietā, ēnā. Ja ir ūdens, dzīvnieku jāaplej. Jāizmanto iespēja, ja var aplikt kādu ledu. Tās var būt saldētas vistas, dārzeņi, pilnīgi jebkas, kas ir auksts, paskaidroja Konopore. Jācenšas cietušo dzīvnieku atdzesēt, bet prātīgākais ir viņu nekad neapdraudēt ar pārkaršanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti