Pasaules Meteoroloģijas organizācija: Šis gads var kļūt par karstāko novērojumu vēsturē

Pasaules Meteoroloģijas organizācija brīdina, ka arī šis gads var kļūt par karstāko novērojumu vēsturē. Pēdējā gada laikā arī pārkāpta Parīzes klimata konferencē noteiktā sarkanā līnija – vidējais gaisa temperatūras pieaugums pārsniedzis pusotru grādu, salīdzinot ar pirmsindustriālo  periodu. 

Eiropas Savienības klimata dienests "Copernicus" informēja, ka gaisa temperatūras pieaugums no pērnā gada marta līdz šā gada februārim bija 1,56 grādi. Meteoroloģijas organizācijas minēja nedaudz mazāku skaitli, taču tas nemazina problēmu.

Pērn konstatēta rekordaugsta okeāna ūdens temperatūra, un vairāk nekā 90% tā virsmas ietekmēja karstuma viļņi. Jūras ledāju platība Antarktikā samazinājusies līdz visu laiku zemākajam līmenim, un līdzīgi procesi vērojami arī uz sauszemes Ziemeļamerikā un Eiropā. Piemēram, Šveices Alpu kalnu ledāju platība pēdējos divos gados sarukusi par desmito daļu.

Visos kontinentos konstatēti karstuma viļņi, plūdi, sausuma periodi un pastiprinājusies tropisko ciklonu ietekme.  

Straujo temperatūras pieaugumu veicināja arī "El Ninjo" fenomens, taču ir pamatotas bažas, ka situācija pēc tā beigām būtiski nemainīsies.

Organizācijas vadītāja Andrea Seleste Saulo sacīja, ka klimata pārmaiņas ir viena no būtiskākajām cilvēces problēmām, jo tās pastiprina sociālo nevienlīdzību, atņem cilvēkiem pārtiku un pajumti un iznīcina dabu, kā arī rada miljardiem dolāru lielus ekonomiskos zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti