Šoziem gulbju iecienītās ūdenstilpes, tostarp jūras piekraste, ir aizsalušas, tāpēc krāšņie putni barības meklējumos dodas arī pilsētvidē.
"Daudzu desmitu gadu laikā gulbji jau ir iemācījušies, ka cilvēks pārsvarā nenodara nekādu ļaunumu, bet no viņa var dabūt ēdamo. Līdz ar to viņi paliek tādi drošāki, īpaši tagad, kad laika apstākļi ir kritiski," skaidroja ornitologs Ruslans Matrozis.
PVD gan vērš uzmanību uz to, ka šobrīd, kad Latviju sasniegusi putnu gripa, pārnēsāt putnu gripu ar apaviem var arī cilvēki.
PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītāja Madara Volka atgādināja: "Ja šis gulbis ir inficējies ar putnu gripu, cilvēks tur staigā pa izkārnījumiem un citiem izdalījumiem aptraipīto apkārtni, iekāpj un ar apaviem var aiznest mājās. Ar putnu gripu slimo visi putni, tā ir putnu slimība, bet īpaši izteikti – ūdensputni. Savvaļas ūdensputni ir slimības pārnesēji dabā."
Pirmais putnu gripas gadījums Latvijā šī gada 10. februārī tika konstatēts diviem gulbjiem Dzintaru pludmalē, bet šīs nedēļas nogalē PVD jau ziņoja par vēl 14 konstatētiem patogēnās putnu gripas gadījumiem dažādās Latvijas vietās.
Atrodot beigtu gulbi, iedzīvotājiem jāziņo tuvākajā PVD pārvaldē vai jāzvana uz PVD uzticības tālruni uz numuru 67027402.