Foto: Latgales zoodārzā iestājies pavasaris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latgales zoodārzā Daugavpilī ir iestājies pavasaris. Pagalmā sāk zaļot zāle un ziedēt puķes, zoodārza ekspozīcijā dzied kokvardes, surikati un pundurtruši sauļojas pavasara saulē, par noskaņu Latgales zoodārzā vēstīja Daugavpils pilsētas pašvaldības pārstāve Agrita Jasāne.

Šogad pavasaris ir atšķirīgs, jo ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Latgales zoodārzs līdz 12. maijam ir slēgts apmeklētājiem. Zoodārza darbinieki šo laiku izmanto lietderīgi – remontē terārijus, uzlabo un atjauno mākslīgos augus, kā arī veic pētnieciskos darbus. Latgales zoodārza viena no galvenajiem uzdevumiem ir ekoloģiskā audzināšana, dabas abinieku monitorings, reto Latvijas sugu izpēte un saglabāšana.

Daudz agrāk no ziemas miega šogad ir pamodušies abinieki. “Natura 2000” programmas ietvaros tiek veikts abinieku monitorings dabā. Zoodārzā pavairotie 62 bruņurupuči pašlaik dzīvo Silenes dabas parkā. Šajā pavasarī, veicot apsekojumus, tika konstatēts, ka bruņurupuči ir labi iedzīvojušies parka teritorijā. “Latgales zoodārzs ir kļuvis par purva bruņurupuču saglabāšanas līderi Latvijā un papildinājis Daugavpils apkārtnes ūdenstilpnes ar sarkanvēdera ugunskrupjiem un purva bruņurupučiem,” informēja Jasāne.

Viens no lielākajiem zoodārza projektiem ir “Purva takas” izveidošana, kas ietilpst Latgales zoodārza teritorijā. Taka atrodas purvā Daugavpils pilsētas centrā. Tas ir vienīgais šāda tipa purvs Eiropā. Pa labiekārtotu taku būs iespēja doties pastaigās un iejusties dabas pētnieka lomā, izvēloties piedzīvojumu maršrutu. Purva teritorijā dzīvo ķīru kolonijas, kas ar savu uzvedību pielāgojas pilsētas dzīves ritmam. Noslēdzoties projekta otrajam posmam, tiks plānoti nākošie “Purva takas” izveides darbi.

Pavasaris Latgales zoodārza iemītniekiem ir ļoti aktīvs – šogad zoodārzā ir piedzimuši divi lidojošie suņi jeb sikspārņi,  Vjetnamas buļļu vardēm radušies 184 kurkuļi,  krokodilu mātītei drīzumā būs iespēja satikt savas sugas vīriešu dzimtas pārstāvi, galago pārim gaidāms ģimenes pieaugums. Zoodārza abinieku dažādību šogad papildināja arī 20 baltās Āfrikas piešu vardes, Dienvidāzijas ūdens skorpioniem ir sācies pārošanās periods. Drīzumā no Spānijas tiks atvesta ūdru meitene, lai jaunajā zoodārza terārijā mītošajam ūdru puikam būtu kompānija.

Latgales zoodārza zinātnieki kopā ar Daugavpils Universitāti aktīvi piedalās starptautiskā Latvijas–Ukrainas projektā par rotana izcelsmi Austrumeiropas dabā. Zinātnieki veic pētījumus par parazītu ietekmi uz abinieku attīstību, kā arī publicē rakstus un veido mācību grāmatas.

Latgales zoodārzs ir viens no populārākajiem Daugavpils pilsētas tūrisma objektiem. 2019. gadā zoodārzā bija uzskaitīti vairāk kā 50 tūkstoši apmeklējumu gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti