Sadaļas Sadaļas

Daugavas peldvietā «Rumbula» konstatē augstu piesārņojumu; aizliegts peldēties

Veselības inspekcija, sagaidot peldsezonas sākumu, ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes, informēja inspekcijas pārstāve Maira Kalniņa. Augsts mikrobioloģiskais piesārņojums ir konstatēts Daugavas peldvietā „Rumbula”, kur šobrīd ir noteikts aizliegums peldēties.

Pārējās 55 oficiālajās peldvietās, kurās tika ņemti paraugi, peldūdens kvalitāte atbilst prasībām. Latvijā peldsezona ikgadēji tiek atklāta 15. maijā un ilgst līdz 15. septembrim.

Šogad peldvietas ūdens analīzes netiks veiktas Kovšu ezera peldvietā Rēzeknē, jo peldvieta uz rekonstrukcijas laiku ir slēgta. Pārējās peldvietās, kā ikkatru gadu, Veselības inspekcija peldsezonas laikā uzraudzīs ūdens kvalitāti normatīvajos aktos noteiktajās oficiālajās peldvietās. Ūdens kvalitāte jūras un iekšzemes peldvietās tiks pārbaudīta, ņemot ūdens paraugus reizi mēnesī.  Tāpat tiks pārbaudīts, kā peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.

Inspekcija atzīmē, ka peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori - zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki.

Par peldvietu ūdens izmeklējumu rezultātiem iedzīvotāji tiks informēti gan ar Veselības inspekcijas tīmekļvietnes, gan ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību, kā arī peldvietas apsaimniekotājs informāciju par peldvietu ūdens kvalitāti sniegs informatīvajos stendos peldvietā.

Inspekcija aicina arī iedzīvotājus iesaistīties peldvietu novērojumos un fiksēt to rezultātus anketā inspekcijas tīmekļvietnē.

Attiecībā uz Covid-19 pandēmijas ietekmi uz peldsezonas norisi Veselības inspekcija norādīja, ka arī uz peldvietas apmeklētājiem attiecas distancēšanās noteikumu ievērošana, kā arī citi individuālie piesardzības pasākumi.

Atbilstoši pieejamajiem zinātnisko pētījumu rezultātiem SARS-CoV-2 koronavīrusa izplatība nav saistīta ar ūdeni, bet inficēšanās notiek tikai cilvēku kontaktu ceļā ar sīkiem pilieniem gaisā, kas rodas, inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem un uz kuriem vīruss var kādu laiku saglabāties.

Nākamā ūdens paraugu ņemšanas reize ir plānota 8. un 9. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt