Botāniskajā dārzā tauriņu kolekcijai pievienojas sugas no Āzijas un Dienvidamerikas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Botāniskā dārza Tauriņu mājā šosezon papildināta eksotisko tauriņu kolekcija. Pirmie izšķīlušies tauriņi jau priecē apmeklētājus un to skaits turpina pieaugt ar katru dienu. Šosezon pirmoreiz Tropu tauriņu mājas apmeklētāji varēs iepazīties ar tādām dižtauriņu sugām kā citronu dižtauriņš, parastais mormoņu dižtauriņš vai gaišiem spārniem rotātā baltā koku nimfa.

LU Botāniskā dārza Tauriņu mājas eksperts Kaspars Ozoliņš stāsta, ka marta nogalē uz Botānisko dārzu atceļojušas ap simts jaunas eksotisko tauriņu kūniņas no Dienvidamerikas un Dienvidaustrumāzijas.

Dienām iesilstot tauriņi ir aktīvāki un paredzams, ka tuvākajā laikā būs izšķīlusies lielākā daļa tauriņu.

Pagaidām redzamākie ir koši zilie morfīdi un vēl kādu baltu tauriņu ar melna tīklojuma rakstu uz spārniem. Tos Ozoliņš raksturo vairāk. “Šis tauriņš nāk no Dienvidaustrumāzijas: Indonēzijas un Malaizijas. Ar ko viņš ir ievērojams? Kāpurs pārtiek no indīgu augu lapām un pats pret šīm indēm ir neuzņēmīgs. Viņš šīs indes uzkrāj organismā un caur kūniņu nodod tauriņiem. Viņi par sevi ir ļoti pārliecināti, jo neviens no sīkajiem plēsējiem tos neēd. Par to liecina arī lidojums. Viņam ir ļoti liels spārnu laukums – lidinās ļoti graciozi,” klāsta Ozoliņš.

Tauriņu mājā šosezon papildināta eksotisko tauriņu kolekcija. Tauriņa mūžs ir īss, tādēļ sugas, kuras redzamas šodien, pēc pāris dienām nomainīs citas.

Kopumā sezonas garumā Tauriņu mājā parādās līdz 45 dažādas sugas.

Gaidāmajā nedēļā tropu tauriņu mājā ieradīšoties Dienvidamerikas dižtauriņu pārstāvis ar nosaukumu – vērša sirds. Tas šajā sezonā ir jaunums.

“Tas nosaukums ir tāpēc, ka spārnu aizmugurējās virsmas ir sarkani pleķi, kas stilistiski atgādina vērša sirdi. Savukārt priekšējais fons ir melns uz kura ir zaļi, lieli plankumi, kas saulē maina krāsu, līdzīgi kā hologramma naudai. Šie tauriņi man personīgi ir vieni no mīļākajiem,” pauž Ozoliņš.

Ieilgstot siltākam laikam un iestājoties stabilam pavasarim arī tropu mājas augi radīs krāšņāku vidi tauriņiem. Tuvākajā nākotnē tauriņu mājas vadītājs plāno pasūtīt vēl divas šeit neredzētas tauriņu sugas no pāvaču dzimtas – Indijas mēnestauriņu un Madagaskaras komēttauriņu, kuri gan nav aktīvi lidotāji, taču ar interesantu formu

“Krāšņi, izskatīgi. Viņu aizmugurējiem spārniem ir pagarinājumi, kas izskatās kā astes. Indijas mēnestauriņš ir salātzaļā krāsā, kas naktī atgādina mēnesi. Savukārt Madagaskaras komēttauriņš savu pagarinājumu dēļ izskatās kā komēta ar asti,” klāsta Ozoliņš.

Šajā sezonā tauriņu tropu māja pievienota Botāniskajam dārzam. Tādēļ ieejas maksa par tauriņu apskati atsevišķi vairs netiek iekasēta. Apmeklētājiem jāiegādā tikai Botāniskā dārza ieejas biļeti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti