Arī ar piketu pie Saeimas dzīvnieku aizstāvjiem neizdodas panākt zvēraudzētavu aizliegšanu

Saeima ceturtdien Saeima noraidīja iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanu Latvijā, par ko parakstījās vairāk nekā 10 000 pilsoņu platformā "Manabalss.lv". Pirms plenārsēdes pie parlamenta ēkas bija pulcējušies piketētāji, mudinot deputātus atbalstīt zvēraudzētavu aizliegšanu.

Ceturtdienas rītā pie Saeimas vairāki desmiti cilvēku ar aizlīmētām mutēm paudām nostāju, ka politiķi nav saklausījuši savus pilsoņus un sabiedriskās organizācijas.

"Iespējams, Saeimas deputātiem vēl jāpierod, ka dzīvnieku aizsardzība ir leģitīma sabiedrības interese un publiskās politikas priekšmets, pret kuru nevajadzētu izturēties nevērīgi. Mēs neesam tik nabagi, lai pārdotu sirdsapziņu," norāda vieni no iniciatīvas autoriem, biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Tomēr Saeimas deputāti noraidīja iniciatīvu - to neatbalstīja 60 deputāti.

Jau Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atbalstīja lēmuma projektu, kas paredz noraidīt iniciatīvu aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā.

Organizācija "Dzīvnieku brīvība" 19.februārī pie Saeimas piketēja un aicināja neatstāt bez virzības vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu portālā "Manabalss.lv" parakstītu iniciatīvu, ar kuru tika aicināts noteikt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. 

Līdz šim kaislīgākie nozares noliedzēji izmantoja pamatotus argumentus un loģiku cīņā ar kažokzvēru fermu darbību Latvijas reģionos. Papildus, pielietojot dažādas akcijas un sociālās kampaņas, biedrība "Dzīvnieku brīvība" palīdzēja tapt iniciatīvai un savākt ievērojamu atbalstu. Taču, kā atzīst nevalstiskās organizācijas pārstāvis Aivars Andersons, tad šis demokrātiskais cīņas veids nav guvis atbalstu. 

Viņš norāda, ka jautājums parlamentā izskatīts ķeksīša pēc, neiedziļinoties lietas būtībā. Biedrība uzskata, ka šajā gadījumā nav ņemtas vērā vairāku sabiedrisko organizāciju iesaistīšanās un sabiedrības interese. Savukārt Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāts Ainars Latkovskis vērsa protestētāju uzmanību uz sadarbību, lai tiktu ievērota dzīvnieku labturība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti