VIDEO. Dabas fonds māca ievākt savvaļas augu sēklas

Latvijas Dabas fonds (LDF) laidis klajā videostāstu sēriju "Savvaļas augu sēklu vākšanas instrukcija" par savvaļas augu sēklu vākšanas pamatprincipiem. Materiāli noderēs ikvienam, kurš vēlas bagātināt zālājus piemājas teritorijās vai pilsētvidē un atjaunot dabiskās pļavas, informēja LDF.

Videostāstu sērijā var var uzzināt, kā izvēlēties vietu sēklu ievākšanai, kādi augi sastopami dažādās teritorijās, kā sēklas iepakot, žāvēt un uzglabāt. Tāpat tajā ir atrodama informācija par retiem un aizsargājamiem augiem, kā arī svešzemju un invazīvajiem augiem, kurus nevajag vākt.

LDF skaidroja, ka materiāli veidoti ar mērķi iedrošināt un izglītot ikvienu, kurš vēlas palīdzēt atjaunot Latvijas dabiskās pļavas. Dabiskā pļava ir ekosistēma, kuru raksturo bagātīga bioloģiskā daudzveidība un īpaša augu un dzīvnieku sabiedrība – vienā dabiskās pļavas kvadrātmetrā var būt pat vairāk nekā 50 dažādas augu sugas.

Dabiskā pļava arī sniedz daudzveidīgus ekosistēmu pakalpojumus – dod mājvietu apputeksnētājiem, regulē plūdus, attīra ūdeni, uzkrāj CO2 un veido bagātīgu augsni. Tāpat dabiskās pļavas ir daļa no Latvijas identitātes un kultūrvēstures.

Botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova sacīja: "Pēdējos gados ir mainījusies cilvēku attieksme pret to, kā jāizskatās zālienam – arvien vairāk mēs tajos vēlamies redzēt pļavas augus. To piesēja pilsētas teritorijās, pagalmos, mauriņos ir nozīmīga arī pļavas augu sugu saglabāšanai. Diemžēl Latvijā dabiskās pļavas ir tās dzīvotnes, kas ir uz izzušanas robežas – tās saglabājušās vien 0,9% Latvijas teritorijas, tāpēc katrs pļavas augu kvadrātmetrs ir svarīgs. Augusts ir laiks, kad vairums savvaļas augu sēklu ir nogatavojušās un var doties tās vākt. Mūsu video stāstu sērija palīdzēs to paveikt."

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti