Vēsturnieks: Cenšoties sērot par 17.jūniju, neko nevaram mācīties

Latvijas Okupācijas muzejs 17. jūnijā rīko brīvdabas koncertu “Ar dziesmu pret okupāciju”, pieminot 75. gadadienu kopš, pārkāpjot vairākus starptautiskus līgumus, Latvijas Republiku okupēja Padomju Savienība. Kā telefonintervijā Latvijas Radio norāda Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Kārlis Dambītis, no šīs gadadienas pieminēšanas, cenšoties sērot, mēs nevaram neko mācīties.

Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Kārlis Dambītis, stāstot par 17.jūniju, norāda, ka vēsturnieki joprojām apspriež varbūtību, kas notiktu, ja Latvijas bruņotie spēki saņemtu pavēli pretoties Padomju Savienības karaspēkam 1940.gada 17.jūnijā. Vēsturnieks uzsver, ka jāņem verā vairāki nelieli faktori.

Dambītis atgādina, ka Latvijas Armija tolaik piedzīvoja radikālas reformas, taču "viss bieži vien apstājās pie elementārām tehniskām lietām - trūka ieroču, esošie bija ar dažādiem defektiem. Vēl vesela virkne sākotnēji šķietami nelielu problēmu, bet kas varēja iespaidot kopējo armijas spēju pretoties".

Skaidrojot, kāpēc muzejs rīko tieši koncertu, Dambītis saka, ka "mēs varam skatīties uz šiem notikumiem, vienkārši pieminot tos un cenšoties sērot, bet to tā neko nevaram iemācīties".

"Okupācija muzeja kolēģi, domājot, kā šo datumu varētu atzīmēt, izvēlējās šādu formātu," saka Dambītis, piebilstot, ka koncertā skanēs arī oriģinālmūzika.

Koncertā skaistākās latviešu tautas dziesmas, kā arī pašsacerētus skaņdarbus izpildīs Renārs Veličko un Laura Saukāne - jaunu mūziķu duets no Valmieras. Ģeopolitiskā situācija pasākumā tiks ieskicēta pasākuma ievadā.

Koncerts notiks Okupācijas muzeja iekšpagalmā, Raiņa bulvārī 7, plkst. 18. Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti