Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Ko stāsta Rozentāla gleznas?

Diplomātiskās dāvanas - muzeja eksponāti

Premjeru saņemtās dāvanas kļuvušas par muzeja eksponātiem

Valsts kanceleja Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) glabāšanā nodevusi diplomātiskās dāvanas, kuras Latvijas ministru prezidenti saņēmuši, sākot no 1993. gada. Tie ir vairāk nekā 250 priekšmeti, kas uzskatāmi par mūsu valsts jaunāko laiku vēsturiskajām liecībām

Kolekcija “Valsts amatpersonu dāvanas” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika izveidota 2004.gadā. Krājumā ir visu prezidentu pilnvaru  laikā saņemtās dāvanas, kas kopā veido pāri par 800 vienību lielu kolekciju. Tagad krājumam klāt nākušas vēl 250 Ministru prezidentu dāvanas.

Katra valsts dāvanās vienmēr izvēlas sev raksturīgo un nacionālo, tādēļ, paskatoties uz dāvanu, bieži var noteikt, no kurienes tā nākusi. Muzejā nonākušas arī veltes, kas domātas Valsts prezidentu vai Ministru prezidentu kundzēm.

Plašākai publikai kolekcijas “Valsts amatpersonu dāvanas” izstāde būs aplūkojama tad, kad Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atgriezīsies Rīgas pilī pēc remonta. Kolekcija uz to brīdi noteikti būs papildināta ar jauniem eksponātiem, jo pārvākšanās iecerēta vien 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti