#LV99plus: Vidzemē sākas Krievijas Satversmes sapulces vēlēšanas

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Tēvs man bija lūdzis vienu lietu. Man jāparūpējas, lai māte nobalso vēlēšanās. Gāju pie mātes skubināt viņu iet balsot. Bet viņa atcirta, ka nevēlas.

Apelēju pie viņas patriotiskajām jūtām, bet viņa mani par nelgu nosauca. Kā es nesaprotot, ka tas viss ir farss. Visi te māna sevi, ka vēlēšanas ko mainīs.

Lielinieki tāpat uzvarēšot. Un arī, ja neuzvarēšot, tad nevienu citu pie varas nelaidīs.

Lai es izbeidzot viņai stāstīt, ka viss būs labi. Nebūs, būs tikai sliktāk.

Tā vietā, lai tēvs domātu kā savu ģimeni pasargāt, viņam esot jātriecas uz kaut kādu Valku, kur neviens viņu negaida. Labāk, lai vācieši šeit ienāk. Vismaz kārtība būs.

Pēc šiem mātes vārdiem man palika ļoti neērti. Nezināju arī īsti ko teikt. Atgriezos savā istabā lasīt grāmatas. Ilgi gaidīto vēlēšanu vietā vilšanās.

*1917. gada 2. decembra ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti