#LV99plus: Valkā norisinās Latviešu zemnieku savienības kopējā sēde

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Māte šodien bija galīgā neomā, jo nevarēja beigt satraukties par tēvu.

Pēc divām dienām Valkā sāksies partijas kopējā sēde.

Rīt no rīta tēvam uz turieni jābrauc.

Māte lūdza tēvam, lai viņš nekur nebrauc. Vai tad esot pašam gals jāmeklē. Tēvs vien nosmējās un jautāja, no kā tad esot jābaidās. Uz šiem tēva smiekliem māte norādīja, ka arī viņa cītīgi lasot visas avīzes, kas atrodamas mājās, un viņa esot labi informēta par šausmu darbiem, ko krievu karavīri pastrādājot Vidzemē. Pagājušajā nedēļā vien 2 pilsoņi nošauti, bet viens pamatīgi piekauts uz Vidzemes ceļiem.

Un šos varas darbus pastrādājuši ir karavīri. Tēvs palika nelokāms savā apņēmībā un turpināja kārtot līdzņemamās paunas, tostarp dokumentu lērumu, kuru kopā bijām veidojuši.

*1917. gada 13. novembra ieraksts dienasgrāmatā

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti