#LV99plus: Tūkstošiem cūku sirgst ar trihinelozi

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženierī Sergeju (33 gadi) evakuācijas līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

''Kad Viņš atdarīja ceturto zīmogu, tad es dzirdēju ceturtās dzīvās būtnes balsi sakām: nāc!

Es redzēju, un raugi: pelēks zirgs, un tam, kas sēdēja zirgā, bija vārds - nāve, tai sekoja elle, un tika dota vara pār ceturto tiesu zemes nokaut ar zobenu, ar badu, ar nāvi un ar zemes zvēriem.''

/Jāņa Atklāsmes grāmata 6:7-8/

Beigu laiki ir pienākuši, par to es vairs nešaubos. Pirmie trīs zīmogi jau ir salauzti – antikrists ir atnācis, pasaules karš ir sācies, un zemi ir pārņēmis bads. Tagad ir pienācis laiks ceturtajam zīmogam – mūs pļaus slimību vilnis, viena par otru nežēlīgāka.

Vienu no mūsu māsām, Aļonu, ir skārusi šāda apokalipses laika slimība. Cūkas ir sākušas sirgt ar trihinelozi, un runā, ka dažos pagastos vairs neesot neviena vesela lopiņa. Miera laikos visas slimās cūkas būtu nokautas. Bet tagad, kad vairs nav ko ēst, bada māktie gatavi aprīt šo saindēto gaļu. Arī Aļona apēda šādu saindētu cūkas gaļu un tagad briesmīgi mokās.

Mūsu rocība ir par mazu, lai sāpes un slimību mazinātu. Brīžiem šķiet, ka vienīgā iespēja ir aizlūgt par nabaga cietēju. Trihineloze ir īpaši briesmīga slimība šim laikam. Tik uz brīdi remdē savu izsalkumu, kad jau drīz seko daudz briesmīgākas mokas. Pasaules gals būs drīz. Par to šaubu man nav.

*1918. gada 16. aprīļa ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti