#LV99plus: Rīgas dome lūdz Latgali pievienot Baltijas hercogistei

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Latgale turpina būt vissāpīgākais jautājums, no kura izšķiršanas atkarīga visas latviešu tautas nākotne. Vācu-lielinieku līgums, izpildīts burtā, būtu ļoti nežēlīgs pret mūsu tautas likteni.

To, ka Latgale nav aizmirsta, parāda notikumi Rīgas domē. Rīgas dome ir vērsusies ar jaunu prasību pie Vācijas valdības par Latgales pievienošanu Baltijas hercogistei. Tās iesniedzējs bija latviešu sabiedriskais darbinieks Fricis Veinbergs, kurš saņēma vienbalsīgu domnieku atbalstu.

Skan jau skaisti - Rīgas oficiālai nostajai ir liels svars. Bet mans tēvs uzskata, ka, ļoti iespējams, kara iznākums jebkādu Vācijas valdības lēmumu padarīs par nebūtisku. Šobrīd visas pazīmes rādot, ka Vācija varētu karu arī zaudēt. Un tad būs jāaizmirst gan par Baltijas hercogisti, gan visiem vācu valdības solījumiem. Nākotne tik un tā miglā tīta.

*1918. gada 12. septembra ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti