#LV99plus: Krāpnieki uzpērk suņus gaļai

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Ņuha

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jānis ‘’Ņuha’’ Šmitiņš, 20 gadi (dzimis 1897. gada 5. oktobrī) – Grīziņkalna pašpuika, kuram ir zināma vienīgi viņa māte strādniece. Pēc februāra revolūcijas Jānis kļūst par aktīvu lielnieku atbalstītāju. Arī sākoties vācu okupācijai, Jānis turpina savu nelegālo darbību. Jānis ar biedriem mēģina izjaukt reformācijas 400-gades svinības Rīgā. Šis nodoms izgāžas, un Jāni noķer policija. Nonācis apcietinājumā, Jānis piekrīt kļūt par policijas informatoru.

Ņuham ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Aģenta Ņuha papildus ziņojums par nelegālo grupējumu, kurš tirgo suņu gaļu.

Tā kā Rīgā ir ieviests suņu nodoklis, daudzi suņu īpašnieki nevēlas to maksāt.

Grupējuma locekļi izmanto šo neziņu un suņu saimniekiem stāsta, ka par nelielu atlīdzību – 5-15 kapeikām – viņi nogādās suņus pie labiem lauku saimniekiem.

Noziedznieki melo, ka laukos neesot suņu nodoklis, tāpēc turienes iedzīvotāji labprāt nopirks šos suņus. Patiesībā viņi suņus nokauj un pārdod kā jēra gaļu melnajā tirgū. Lielākā daļa iedzīvotāju neuzķeras uz šo viltību. Bet tie, kas vēlas atbrīvoties no suņiem, labprāt notic šiem krāpniekiem.

*1917. gada 27. decembra ieraksts dienasgrāmatā

Saistītie raksti
1 komentārs
\/ .
Vai paties' aī LSM iet uz galu?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti